Sunny Televizyon Servisi

Sunny Televizyon Servisi

Sunny Televizyon Servisi

Sunny Televizyon Servisi kapsamında hizmetlerimize devam etmekteyiz. Evlerde en fazla kullanılan elektronik eşya televizyondur. Birçok insan saatlerce televizyonda dizi ve film izleyebilmekte, oyun oynayabilmektedir. Ayrıca kimi zaman aile aktivitesi olarak da ailenizle beraber toplu televizyon izleyebilirsiniz. Fakat televizyonun aniden bozulması oldukça can sıkıcı bir durumdur.

Birçok nedenden dolayı televizyonlar bozulabilmektedir. Bu arızaların giderilebilmesi için bazen Sunny televizyon servisi hizmeti almanız gerekebilmektedir. Bazen ise Sunny televizyon servisi personeline ihtiyaç duymadan kendi başınıza arızaları düzeltebilirsiniz. Arızayı düzeltebilmeniz için arızanın neden kaynaklandığını bulmanız gerekmektedir. Arızalar; teknik arızalar, üretim kaynaklı arızalar ve basit arızalar (kablolamada meydana gelen problemler, televizyon ayarlarından kaynaklı arızalar) olarak karşımıza çıkmaktadır.

Eğer televizyonunuzun garanti süresi devam ediyorsa televizyonunuz arızalandığında yetkili Sunny servisi çağırmanızı önermekteyiz. Bu sayede Sunny televizyon servisi personelleri gelerek, televizyonunuzu garanti kapsamı içerisinde tamir edebilirler. Fakat kullanıcı hatasından kaynaklı bir problem varsa, işlem ücretli olarak gerçekleşebilmektedir. Bu nedenle yetkili Sunny servisi hizmetlerine danışarak arızayı tarif edebilir, çözüm yöntemi konusunda destek alabilirsiniz.

Sunny Televizyon Ses Var Görüntü Yok Arızası

LED televizyonlarda görülen en yaygın arıza ses var görüntü yok problemidir. Bu arazanın başlıca nedeni yüksek voltaj problemidir. Eğer güç kaynağınızda yüksek voltaj kontrol cihazı yoksa zaman zaman televizyonunuz yüksek voltaja maruz kalabilmektedir. Bu durumda televizyonunuzun LED bar bölümü hasar görebilmektedir. Eğer LED barlarınızda bir arıza meydana geldiyse, Sunny LEDTV servisi çağırmanız gerekmektedir.

Çünkü LED bar bazı durumlarda anakart ile bağlantılı olabilmektedir. Yanlış bir müdahaleniz sonucunda anakartta da problem oluşabilmektedir. Böyle bir durumda arıza maliyeti daha fazla artacaktır. Bu gibi bir durum ile karşılaşmamanız için Sunny LEDTV servisi çağırmanız gerekmektedir. Böylece Sunny LEDTV servisi personelleri gelerek, televizyonunuzun arızasını tespit ederek noktasal müdahale edecektir.

Sunny LED Bar Değişimi

Sunny Televizyon Servisi
Sunny Televizyon Servisi

LED barlarınızda arıza meydana geldiğinde Sunny LEDTV servisi çağırmadan kendiniz de LED bar değişimi yapabilirsiniz. Bu değişikliği sağlayabilmeniz için LED bar arıza tespit cihazına ihtiyacınız vardır. Bu sayede LED barınızda arıza olduğuna teşhis koyabilirsiniz. Kimi durumlarda televizyonlarda birden fazla LED bar olabilmektedir. Eğer televizyonunuzun içerisinde sadece bir LED bar arızası mevcutsa, sadece arızalı LED barı değiştirmeniz yeterli olmaktadır. LED bar siparişi verebilmeniz için ilgili seri numarasından doğruluğunu teyit edebilirsiniz. Akabinde sipariş vererek yeni LED barınıza sahip olabilirsiniz.

LED bar değişimi yapabilmeniz için arızalı LED barı yerinden sökmeniz gerekmektedir. Dikkatli bir şekilde LED barı söktükten sonra kalan kalıntılarını da uygun bir alet ile sökmeniz gerekmektedir. Akabinde yeni LED barınızı arızalı LED barınızın yerine takabilirsiniz. Eğer işlemi farklı bir elektronik aksama zarar vermeden sağlarsanız, büyük ihtimal ile probleminiz çözülmüş olacaktır. Fakat televizyonunuz arıza vermeye devam ediyorsa yetkili Sunny servisi çağırmanız gerekmektedir. Bu sayede Sunny LEDTV servisi personeli gelerek arızanın nedenini belirleyerek sizlere söyleyecektir. İsteğinize bağlı olarak da işlem sağlayacaktır.

Sunny Televizyon Sinyal Problemi

Televizyonunuzda sinyal yok ibaresini alıyorsanız Sunny plazma servisi hizmetlerine başvurmadan önce birkaç yöntem deneyebilirsiniz.

Sinyal yok arızanın çözümü için öncelikle anten kablosunun kontrol edilmesi gereklidir. Kontrol etme sebebiniz ise, antenin gevşemiş ya da yerinden çıkmış olabilme ihtimalidir. Eğer kanal listenizde herhangi bir kanal gözükmüyorsa, uydu alıcısı ile televizyon arasında iletişim kurulamadığı anlamına gelmektedir.

Düzeltilmesi için anten kablosu bir prizden geliyorsa, prize bağlı olan kabloyu değiştirerek tekrardan test edebilirsiniz. Eğer direkt dışarıdan gelen bir kabloya sahipseniz, dış etkenler nedeniyle kablonuz fiziksel hasara maruz kalmış olabilir. Bu nedenle tekrardan kabloyu kontrol etmeniz gerekmektedir. Eğer anten kablosunda ek bağlantı yerleri mevcutsa içerisine su kaçıp kaçmadığını kontrol etmeniz gerekmektedir.

Ayrıca çanak anten kullanıyorsanız, kablo bağlantınızın antene ulaşıp ulaşmadığını teyit etmeniz gerekmektedir. Eğer sinyal arızası belirtisi olabilecek herhangi bir kablolama sorunu yoksa, anteninizin yerini değiştirmeyi deneyebilirsiniz. Eğer değiştirdiğiniz halde sinyal gelmiyorsa antenden kaynaklı bir problem meydana gelmiş olabilir. Bu konuda dilerseniz yedek bir anten ile test edebilir, ya da Sunny plazma servisi hizmetlerine başvurarak, işi Sunny plazma servisi personeline bırakabilirsiniz.

Sunny Televizyonda Sinyal Zayıflama Nedenleri

Televizyonunuzda zaman zaman sinyal zayıflama belirtileri görebilirsiniz. Aşağıda sinyal zayıflamasına yol açan bazı durumlar belirtilmiştir.

  • Çanak antenin yerinden oynaması ve açısının bozulması gibi durumlarda sinyal zayıflar.
  • Uydu anteninde meydana gelen hasarlar sonucu sinyal zayıflar.

    Sunny Televizyon Servisi
    Sunny Televizyon Servisi
  • Anten kablosunun içerisine su girmesi sinyali zayıflatır.
  • Televizyonunuzun fabrika ayarlarına geri dönmesi sinyali zayıflatır ve tekrardan ayarlanmasını gerektirir.

Ayrıca belirtmek gerekir ki, çanak antenler genellikle ulaşılması zor ve yüksek yerlerdedir. Bu nedenle arıza işlemlerinde yetkili Sunny servisi çağırmanız önerilmektedir.

Sonny Televizyon Açılmama Problemi

Eğer televizyonunuz birdenbire kapandıysa ve açılmıyorsa bunun birçok nedeni olabilir. Öncelikle arızanın tespit edilebilmesi için kontrol etmeniz gerekmektedir. Bunu sağlayabilmeniz için ilk olarak şalterlerinizi kontrol etmeniz gerekir. Eğer şalterleriniz atmadıysa ve elektrik varsa, güç kablonuzu kontrol etmeniz gerekmektedir. Çünkü televizyon elektrik alamadığı için çalışmayabilir. Eğer kontrolünüzün ardından bir problem yoksa, kablolama bağlantılarını kontrol etmeniz gerekmektedir. Tüm kablolama sistemini kontrol ettiğinizde herhangi bir problem göremediyseniz televizyonunuzun fişini çıkartın ve 5-10 dakika kadar bekleyin. Akabinde tekrardan prize takarak televizyonun açılmasını bekleyin. Eğer tekrardan açılmıyorsa televizyon kumandanızda bir problem meydana gelmiş olabilir.

Televizyon kumandanızın çalışıp çalışmadığını kontrol edebilmek için herhangi bir tuşa bastığınızda sinyal ışığının yanıp yanmadığını kontrol etmeniz gerekmektedir. Eğer bir tuşa tıkladığınızda sinyal yanmıyorsa pilleriniz zayıflamış olabilir. Bunu kontrol edebilmeniz için yeni pil alarak eski pillerin yerine takmanız gerekmektedir. Eğer yeni pillerinizi taktıktan sonra kumandanız tekrardan sinyal vermiyorsa yeni bir kumanda almanız gerekmektedir.

Yeni televizyon kumandası alırken dikkat etmeniz gereken en önemli konu, alacağınız kumandanın televizyonunuz ile uyumlu olmasıdır. Eğer televizyonunuz ile uyumsuz bir kumanda alırsanız, kumandanın ışığı yansa da televizyonunuz kumandanın sağladığı sinyali algılamayacaktır. Bu nedenle televizyonunuz ile uyumlu bir kumanda almanız gerekmektedir. Eğer hangi kumandanın uyumlu olacağını bilmiyorsanız, eski kumandanızı götürerek aynısından alabilirsiniz.

Veyahut Sunny plazma servisi hizmetlerine ulaşarak televizyon bilgilerinizi söylerek televizyonunuzla uyumlu kumandaları öğrenebilirsiniz. Televizyonunuz ile uyumlu yeni kumanda aldıktan sonra tekrardan televizyonunuzu çalıştırmayı deneyebilirsiniz. Eğer televizyon açılırsa, bir problem kalmamış demektir. Fakat televizyonunuz kumandayı değiştirmenize rağmen açılmıyorsa teknik bir problem meydana gelmiş demektir. Eğer televizyonunuz garanti süresi içerisindeyse yetkili Sunny servisi hizmeti alabilirsiniz. Eğer televizyonunuzun garantisi bittiyse de daha büyük problemlerin oluşmaması için Sunny televizyon servisi çağırmanız gerekmektedir. Bu sayede Sunny televizyon servisi personelleri gelerek televizyonunuzun arızasına müdahale edecektir.

Sunny Televizyon Ara Ara Kapanma Sorunu

Eğer televizyonunuz ara ara kendi kendine kapanıyorsa g

Sunny Televizyon Servisi
Sunny Televizyon Servisi

üç tasarrufu modu ya da uyku modunun açık olmasından kaynaklıdır. Çünkü akıllı televizyonlar belirli bir süre tepki verilmezse televizyonu uyku moduna alarak kapatabiliyor. Eğer bu gibi bir sorun yaşıyorsanız, televizyonunuz ayarlar bölümünden uyku modu ve güç tasarrufu modunu kontrol ederek tekrar düzenleyebilirsiniz. Bu yöntem sayesinde büyük olasılıkla bir daha televizyonunuz ara ara kendisini beklemeye ve kapatmaya almayacaktır.

sunny televizyon servisi için tvtamirim.com ‘u tercih edin

Tıkla & Ara
arama butonu
Çağrı Merkezi
arama butonu
× Müşteri Hizmetleri