Panasonic Televizyon Servisi

Panasonic Televizyon Servisi

Panasonic Televizyon Servisi

Panasonic televizyon servisi hizmeti veren firmamız, TV ile alakalı tüm sorunlarınızda her zaman yanınızda olmaya devam ediyor. Uzun yıllardır televizyon günlük hayatın içerisinde yer almaktadır. Kimi işe giderken televizyonun karşısına geçer, kimiyse işten geldikten sonra televizyonun karşısına geçer. Günümüzde televizyonun karşısına tablet, bilgisayar ve laptop gibi alternatif rakipler geçse de, televizyon artık kültürleşmiş denilebilir. Bu nedenle her evde televizyon görülmesi çok normaldir. Televizyon izlemek özellikle aile ile birlikte yapıldığında bir aktivite olarak değerlendirilebilmektedir. Fakat bazı durumlarda bu aktivite televizyonun bozulmasıyla sonuçlanabiliyor.

Televizyonun bir elektronik eşya olduğu unutulmamalıdır. Her elektronik eşyada olduğu gibi televizyonlarda da kronik problemler, kullanıcı hataları ve teknik sorunlar meydana gelebilmektedir. Bu sorunların çözülebilmesi için eğer garanti süreciniz devam ediyorsa, yetkili Panasonic servisi hizmetlerine başvurabilirsiniz. Bu sayede yetkili Panasonic servisi personelleri gelerek televizyonunuzu kontrol edeceklerdir. Eğer bir kullanıcı hatası sonucu televizyonunuz arıza vermediyse (fiziksel hasara bağlı işlemler olabilir) televizyonunuz garanti sürecine dahil edilerek yapılacaktır.

Fakat bazı durumlarda televizyonunuz güç tasarrufu ya da uyku moduna kendisini alabilmektedir. Nitekim günümüzde televizyonlar da akıllı televizyon olarak geçmektedir. Bu sayede televizyon belirli bir süre sonra izlenmediği etkisine kapılarak kendisini kapatabiliyor. Nitekim bu özelliği ayarlardan kontrol edebilirsiniz. Dilerseniz iptal veya değişiklik sağlayabilirsiniz. Eğer televizyonunuz güç tasarrufu veya uyku moduna kendini aldıysa yetkili Panasonic servisi hizmetlerini çağırmanıza gerek yoktur. Nitekim kumandanız aracılığıyla televizyonunuzun ayarlarından bu durumu düzeltebilirsiniz.

Televizyonun Kumandaya Tepki Vermemesi

Panasonic Televizyon Servisi
Panasonic Televizyon Servisi

Herkesin başına gelebileceği gibi bazen televizyon kumandaya yanıt vermemektedir. Bunun en büyük ve en çok rastlanan nedeni kumandanın pillerinden kaynaklı olmasıdır. Bu gibi bir durumda Panasonic televizyon servisi çağırmanıza gerek yoktur. Çünkü çözümü basittir ve kendiniz yapabilirsiniz.

Öncelikle problemin televizyonda olduğunu düşünmeden kumandada olduğunu düşünmek gerekir. Bunu tespit edebilmek için kumandanın herhangi bir tuşuna basıldığında sinyal ışığının yanıp yanmadığı kontrol edilmelidir. Eğer kumandanızın sinyal ışığı yanıyorsa pillerin gücü zayıflamış olabilir. Daha yakın bir mesafeye gelerek tekrar denemeniz gerekmektedir.

Eğer televizyonunuz tepki verirse bir problem yok demektir. Fakat kumandanız herhangi bir sinyal vermiyorsa, televizyon kumandanızın pillerini değiştirmeniz gerekmektedir. Yeni pilleri taktığınızda kumandanız sinyal veriyorsa ve televizyon tepki veriyorsa herhangi bir problem kalmamış demektir. Fakat pil değiştirmenize rağmen kumandanız herhangi bir sinyal göndermiyorsa, kumandanız bozulmuş olabilir. Bu nedenle yeni bir televizyon kumandası almanız gerekmektedir. Burada dikkat etmeniz gereken temel nokta televizyonunuza uyumlu bir kumanda almanız gerektiğidir.

Aksi taktirde uyumsuz bir kumanda aldığınızda kumanda sinyal verse bile televizyonunuz o sinyali tanımayacaktır. Televizyonunuz ile uyumlu kumandayı Panasonic televizyon servisi hizmetlerine danışarak öğrenebilirsiniz. Ayrıca televizyon markanızı kumandayı alacağınız işletmeye söyleyerek de yardımcı olmalarını isteyebilirsiniz. Kumandayı aldığınızda, pilleri kontrol ettiğinizde ve kumandadan kaynaklı herhangi bir problem olmadığına kanaat getirdiğinizde televizyonunuzdan kaynaklı bir problem olabileceğini düşünebilirsiniz. Bunun kontrolü ve tamiri için Panasonic televizyon servisi hizmetlerine başvurmanızı öneririz. Bu sayede Panasonic televizyon servisi personeli gelerek televizyonunuzu kontrol edecektir.

Televizyon Sesinin Gelmesi Fakat Görüntünün Gelmemesi

Televizyondan ses gelmesi fakat görüntünün gelmemesi Türkiye’de LED TV’lerde görülen en yaygın arıza türüdür. Panasonic, Beko, Arçelik, Vestel ya da farklı bir marka farketmeksizin en yaygın arıza türüdür. Bu arızanın başlıca nedeni televizyonun yüksek voltaj elektriğe maruz kalmasıdır. Eğer yüksek voltaj kontrol cihazı kullanmıyorsanız LED TV’lernizde LED bar arızası meydana gelebilir. Bu durumda Panasonic LEDTV servisi hizmeti almanızı önermekteyiz. Fakat Panasonic LEDTV servisi hizmeti almadan önce kendiniz problemi çözmeyi denemek istiyorsanız, şu şekilde ilerleme kaydedebilirsiniz:

Öncelikle belirtmek gerekir ki LED bar arızaları bazı durumlarda anakartı da tetikleyebilmektedir. Eğer böyle bir durum varsa, Panasonic LEDTV servisi çağırmanız maliyet açısından daha uygun olabilmektedir. Fakat yine de kendiniz yapmak istiyorsanız, öncelikle LED bar arızasını tespit edebilmeniz için kontrol cihazı almanız gerekmektedir. Televizyonuzu açtıktan sonra LED bar bölümüne gelmeniz gerekmektedir. Bazen LED barların biri arıza verirken bazen hepsi birden arıza verebilmektedir.

Bunun kontrolünü kontrol cihazı ile test edebilirsiniz. Eğer sadece bir LED barınız arıza veriyorsa sadece onu değiştirmeniz yeterli olacaktır. İşlemi sağlayabilmeniz için arızalı LED bar sayısı kadar LED bar siparişi vermeniz gerekmektedir. LED barlarınızı temin ettikten sonra kontrol cihazı ile arıza var mı diye test etmenizde fayda vardır. Eğer yeni aldığınız LED barda herhangi bir problem yoksa, eski LED barınızı farklı bir parçaya zarar vermeden yerinden çıkartmanız gerekmektedir.

Eski LED barı tüm kalıntılarıyla birlikte çıkarttıktan sonra yeni LED barınızı yerine takabilirsiniz. Akabinde televizyonunuzu tekrardan toplayarak, güç kablosunu prize takarak deneyebilirsiniz. Eğer denediğinizde herhangi bir problem kalmadıysa sorun çözülmüş demektedir. Fakat bir daha aynı problemi yaşamamanız için yüksek voltaj kontrol cihazı almanızı öneriririz.

Anten Sinyal Problemi

Panasonic Televizyon Servisi
Panasonic Televizyon Servisi

Televizyonunuzu uzun yıllar problemsiz bir şekilde kullansanız da antende zaman zaman arızalar meydana gelebilmektedir. Bu arızalar antenin dışarda olmasından meydana gelmektedir. Hava koşullarından etkilenebilir ve bazen fiziki hasar alabilir. Bu gibi sorunlar neticesinde de televizyonunuza sinyal gelmez ve televizyonunuz kanalları göstermez.

Antenden dolayı bir problem yaşadığınızı televizyonunuzun ekranından rahatlıkla anlayabilirsiniz. Bunun anlaşılabilmesi için ayarlar ve kanal bölümüne girmeniz gerekmektedir. Eğer sinyal gücü sıfır olarak ya da zayıf olarak gözüküyorsa anteniniz yeterli veya hiç sinyal vermiyor demektedir. Bunun kontrolünü sağlayabilmeniz için öncelikle televizyonunuza gelen anten kablosunda hasar olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Eğer kabloda bir hasar yoksa, kabloyu takip ederek antene ulaşabilirsiniz. Eğer antenin yönünü çevirdiğiniz halde herhangi bir sinyal gelmiyorsa Panasonic televizyon servisi almayı tercih edebilirsiniz. Çünkü bazı durumlarda antenin tamiri mümkün olmayabiliyor ve yani anten almanız gerekebiliyor. Net tehşisin yapılabilmesi için Panasonic plazma servisi hizmetlerine başvurmanız gerekmektedir. Bu sayede Panasonic plazma servisi personelleri gelerek net bir tehşis koyabilirler.

Televizyon Ayarlarının Bozulması

Bazı durumlarda televizyonunuzun ayarları bozulabiliyor. Bunu kumanda aracılığıyla yanlışlıkla da yapabilirsiniz, televizyonun genel ayarlarından da yapabilirsiniz. Bu gibi durumlarda televizyonunuzun rengi, ekran içerisindeki boyutlandırma ve ses ayarları gibi birçok durum değişik hale gelebilir. Bu değişiklikler neticesinde televizyonunuz bozuldu da sanabilirsiniz fakat tamamen ayarlardan kaynaklı problemlerdir. Bu gibi durumlarda Panasonic plazma servisi hizmetlerini çağırmadan ayarlardan kendiniz de düzeltebilirsiniz.

Nitekim uyku modu ve güç tasarrufu modlarının da ayarlanabildiği gibi ekran rengi, boyutu ve düzeni de televizyon ile kumanda aracılığıyla değiştirilebiliyor. Eğer boyutlandırmada ya da renklendirmede bir problem yaşadıysanız ve düzeltemiyorsanız, televizyonunuzu sıfırlamayı da deneyebilirsiniz. Fakat bu durumda kanal listelerinizin de sıfırlanma ihtimali vardır. Tek tek yeniden ayarlamanız gerekebilir. Tekrardan uğraşmamanız için ayarlara girerek ekran ayarlarınızı tekrardan güncelleyebilirsiniz. Bunu yapabilmek için menü ve ayarlar bölümünden tercih yapabilirsiniz.

Panasonic Televizyon Servisi
Panasonic Televizyon Servisi

Neden Panasonic Televizyon Servisi Hizmeti Alınır?

Panasonic televizyon servisi hizmeti ihtiyacı, televizyonun kronik problemlerinde ve arıza durumlarında başvurulabilecek bir hizmet türüdür. Nitekim televizyonunuzda teknik bir arıza meydana geldiyse ve problem hakkında pek bilginiz yoksa, yetkili Panasonic servisi hizmeti almanız önerilmektedir.

Bunun sebebi ise, kendiniz yapmaya kalkıştığınızda ve anlamadığınız taktirde çalışan bir aksamı bozabilir ya da bozuk bir aksamı tamir ederken bağlantılı bir parçasına hasar verebilme ihtimalinizin olmasıdır. İki durumda da televizyon hasar görürse maliyet artmaktadır. Bu kapsamda değerlendirildiğinde daha büyük maliyetlerin açılmaması için Panasonic LEDTV servisi hizmetleri tercih edilmektedir.

Tıkla & Ara
arama butonu
Çağrı Merkezi
arama butonu
× Müşteri Hizmetleri