Regal Televizyon Servisi

Regal Televizyon Servisi

Regal Televizyon Servisi

Regal Televizyon Servisi olarak tüm TV problemlerinizde daima yanınızdayız! Televizyon birçok insan için vazgeçilmez elektronik eşyalardan biri olmayı başarmıştır. Nitekim günümüzde herkesin evinde en az bir tane televizyon bulunmaktadır.

Çünkü birçok aile aktivitesi televizyon sayesinde gerçekleşebiliyor. Bu aktivitelere; oyun oynamak, film izlemek ve dizi izlemek girmektedir. Birden fazla televizyon genellikle misafir odaları için tercih edilmektedir. Fakat birçok evde sadece bir televizyon bulunmaktadır. Bu nedenle izlediğiniz dizi veya filmin en can alıcı sahnesinde televizyonunuzun birden kapanması hiç hoş olmaz. Çünkü alternatif bir seçeneğiniz yoktur. Peki televizyon neden aniden kapanır?

Regal Televizyon Servisi
Regal Televizyon Servisi

Televizyonlar elektronik eşyalar sınıfına girmektedir. Bu neden ile zaman içerisinde bozulabiliyor. Televizyonun aniden kapanması elektrik gitmesi sonucu da olabilir, arıza verdiği için de olabilir. Televizyonunuz karardığında Regal televizyon servisi çağırmadan önce problemi çözmeye çalışmanız gerekmektedir. Nitekim bazı durumlarda Regal televizyon servisi çağırmanız gerekliyken, bazı durumlarda sorunun çözümü oldukça basittir.

İlk olarak arızanın nereden meydana geldiğini bulmaya çalışmanız gerekmektedir. Bu sorun teknik bir arıza da olabilir, mod arızası da olabilir, üretim arızası da olabilmektedir. Belki de kablolardan kaynaklı bir arıza meydana gelmiştir. Bu nedenle Regal televizyon servisi çağırmadan önce arızanın tespitini yapmaya çalışabilirsiniz. Peki tespit nasıl yapılır?

Televizyon Aniden Karardı Ne Yapmalıyım?

Televizyonunuz aniden karardıysa Regal plazma servisi çağırmadan önce kontrol etmeniz gereken bazı noktalar vardır. Bu noktalardan ilki şalterlerinizi kontrol etmektir. Eğer şalterlerinizin hiçbiri atmadıysa, güç kaynağınızı kontrol etmeniz gerekir. Güç kaynağınızı kontrol edebilmek için kontrol kalemi kullanabilirsiniz. Eğer kontrolleriniz esnasında güç kaynağınızda bir problem yoksa biraz bekledikten sonra televizyonunuzun kablosunu tekrardan takabilirsiniz.

Eğer tekrar taktığınızda yine televizyon ekranı düzelmediyse, televizyon ile bağlantılı diğer kabloları kontrol etmeniz gerekmektedir. Eğer tüm kabloları kontrol ettikten sonra yine bir arıza belirtisi bulamazsanız, televizyonunuzdan kaynaklı bir problem olmuş demektir. Kontrolünün sağlanabilmesi için Regal plazma servisi çağırabilirsiniz. Bu sayede Regal televizyon servisi personelleri gelerek televizyonunuza müdahale edecektir. Aksi taktirde siz müdahale etmeye kalkarsanız, garanti kapsamındaysa televizyonunuzun garantiden çıkma ihtimali vardır.

Regal Televizyon Ayarlarının Bozulması

Teknolojinin hızla gelişmesiyle birlikte televizyonlar da teknolojik anlamda gelişme gösterdi. Nitekim günümüzde birçok televizyon çok fonksiyonlu olarak üretilmektedir. Televizyonlarda çok fazla fonksiyon olması bazen kafa karıştırabiliyor ve yanlış ayarlamalara neden olabiliyor. Peki bu ayarlamalar nelerdir? Televizyonlarda renk, ses, boyutlandırma, kanal listeleme gibi birçok özellik bulunmaktadır. Televizyonunuzun renklendirmesinde bir problem olduysa yüksek ihtimal ile renk ayarlarında yapılan yanlışlık nedeniyle olmuştur. Bunun tespitinin yapılması için görüntü ayarlarına girebilirsiniz. Buradan tekrardan ayarlarınızı düzeltebilir, dilerseniz fabrika ayarlarına televizyonu tekrardan geri döndürebilirsiniz. Fakat bu işlemi yaptığınızda unutulmamalı ki, televizyonun kanal listesi de sıfırlanabilir.

Regal Televizyon Sinyal Problemi

Zaman ile televizyonlarda sinyal problemleri meydana gelebilmektedir. Sinyal problemlerinin temel nedeni antenden kaynaklanmaktadır. Eğer televizyonun sinyali ile ilgili bir problem yaşadığınızı düşünüyorsanız bunun testini yapabilmek için televizyon ayarları ve kanal ayarları bölümünden sinyal kısmını kontrol edebilirsiniz. Eğer hiç sinyal alamıyorsanız kanal listeniz de boş gözükecektir.

Sinyal Gücü Arttırtma

Regal Televizyon Servisi
Regal Televizyon Servisi

Sinyal gücünüzü arttırabilmek için antenini test etmeniz gerekmektedir. Antenin kontrolünü sağlayabilmek için öncelikle kabloları kontrol etmek ile başlayabilirsiniz. Eğer kablonuzda bir iletişimsizlik ve zayıflık varsa sinyal gücünüz zayıf gelecek veya hiç gelmeyecektir. Bu nedenle televizyonun anten kablosunun giriş bölümünde bir problem var mı kontrol etmeniz gerekmektedir. Eğer herhangi bir problem görmüyorsanız kabloyu takip ederek (bir bölümü dışarıda kaldığı için fiziksel müdahalelere maruz kalmış olabilir) antene ulaşmanız gerekmektedir.

Eğer kablolarda gözle görülür herhangi bir arıza göremediyseniz antenin yönünü değiştirmeyi deneyebilirsiniz. Bu sayede sinyal alanı genişleyebilir ve tekrardan sinyal gücünüz geri gelebilir. Eğer çevirdiğiniz halde hiçbir değişiklik olmuyorsa, anteninizden kaynaklı bir problem olmuş olabilir. Bunun düzeltilebilmesi için yetkili Regal servisi çağırabilirsiniz. Bu sayede yetkili Regal servisi personelleri gelerek anteninizin düzeltilip düzeltilemeyeceği bilgisini size vereceklerdir.

Regal Televizyon Ses Var Görüntü Yok Arızası

Türkiye’de LED TV’lerde en çok görülen problemlerin başında ses var görüntü yok arızası gelmektedir. Bu arıza türü marka fark etmeksizin tüm televizyonlarda oluşabilmektedir. Arızanın giderilmesi için Regal LEDTV servisi çağırmanızı önermekteyiz. Bu sayede Regal LEDTV servisi personelleri gelerek televizyonunuzun arızasına müdahale edecektir. Regal televizyon ses var görüntü yok arızası tüm televizyonlarda da görüldüğü için, neden kaynaklandığı merak edilmektedir.

Regal televizyon ses var görüntü yok arızası yüksek ihtimal ile yüksek voltaj sorunu nedeniyle oluşmaktadır. Eğer güç kaynağınızda voltaj dengeleyici kullanmıyorsanız bazen yüksek voltaj ile televizyonunuza güç verilebiliyor. Bu durumda da LED barlarda problem oluşuyor. Bu problem sonucunda da televizyonunuzun görüntüsü kararıyor fakat ses gelmeye devam ediyor. Problemin çözümünü deneyebilirsiniz fakat televizyonunuzun garanti süreci devam ediyorsa yetkili Regal servisi hizmetlerine danışmanızda fayda vardır.

LED Bar Arızası Nasıl Düzeltilir?

Bu arızanın giderilebilmesi için yeni bir LED bar alıp eskisi ile değiştirmeniz gerekmektedir. Fakat bunu kendiniz yapacaksanız oldukça dikkatli yapmanız gerekmektedir. Çünkü Regal LED TV servisi personelleri değişim konusunda uzman olduğu için sorunsuz bir şekilde arızanızı giderebilmektedir. Fakat bu konuda fazla tecrübeniz yoksa aynı uzmanlığı gösteremeyerek, televizyonunuzun farklı bir aksamına zarar verebilirsiniz. Nitekim yine de yapmak istiyorsanız, LED bar test cihazı almanız gerekmektedir.

Bu cihaz sayesinde LED barlarınızdaki arızalı parçayı tespit edebilirsiniz. Bazen sadece bir LED bar da arıza oluşabilmektedir. Bu durumda sadece bir LED bar satın alıp değişiklik yaparsınız. Bu da daha az maliyete arızayı tamir etmenize olanak sağlar.

LED bar sipariş verip aldıktan sonra yeni LED barınızda bir arıza var mı diye teyit amaçlı kontrol etmeniz gerekmektedir. Eğer yeni LED barınızda bir problem yoksa, eski LED barları bulunduğu yerden dikkatlice çıkartmanız gerekmektedir. Akabinde yeni LED barınızı eskisinin yerine takarak televizyonunuzu tekrardan toplayıp çalıştırabilirsiniz. Büyük ihtimal probleminiz çözülmüş olacaktır. Fakat tekrar topladığınız halde televizyonunuz yanıt vermiyorsa Regal LEDTV servisi çağırabilirsiniz. Çünkü değişim esnasında farklı bir malzemeye zarar vermiş olabilirsiniz ve bunun teyidi için Regal LED TV servisi personelinin kontrolü gereklidir.

Televizyonun Aniden Kararması

Televizyonunuzun aniden kapanması uyku modu veya güç tasarrufu modundan kaynaklı olabilmektedir. Çünkü bu gibi modlarda televizyonunuz kendi kendine kapanabiliyor. Bunun kontrolünü sağlayabilmeniz için televizyon kumandası ile ayarlar bölümüne girebilirsiniz. Buradan mod ayarlarına girerek kolaylıkla kontrol sağlayabilirsiniz.

Kumanda Çalışmıyorsa Ne Yapmalı?

Kontrol etmek için denediğinizde kumandanız çalışmıyorsa yüksek ihtimal ile pillerinden kaynaklanmaktadır. Bu nedenle kumandanıza yeni pil takmanız gerekmektedir. Eğer yeni pil taktığınızda da kumandanız yanıt vermiyorsa, bozulmuş olabilir. Bu sebeple yeni kumanda almalısınız. Eğer hangi kumandanın televizyonunuza uyumlu olacağını bilmiyorsanız yetkili Regal servisi hizmetlerini arayarak danışabilirsiniz.

Ya da kumandayı alacağınız yerde televizyonunuzun markasını söyleyerek uygun kumandaları görmek isteyebilirsiniz. Akabinde kumandanızı aldıktan sonra tekrar televizyonunuzun yanına gelerek test edebilirsiniz. Eğer kumanda çalışırsa ayarlar bölümüne girerek tekrardan modlarınızı eski haline getirebilirsiniz. Bu sayede herhangi bir problem olmadan televizyonunuzu keyif içerisinde kullanmaya devam edebilirsiniz.

Tıkla & Ara
arama butonu
Çağrı Merkezi
arama butonu
× Müşteri Hizmetleri