Beşiktaş Sunny Servis

Vestel Televizyon Servisi

Vestel Televizyon Servisi

Vestel Televizyon Servisi alanında sizlere hizmet vermenin gururunu yaşamaktayız. Günlük hayatta en çok kullanılan elektronik cihazlar arasında televizyonlar yer almaktadır. Televizyon aracılığıyla iş yerinde haberler takip ediliyor, evde dizi ve film izleniyor, kanal dolaşarak zaman geçiriliyor. Tek başına kalınsa dahi televizyon sayesinde keyifli vakit geçirilebiliyor. Ayrıca arkadaşlarınızla veya ailenizle olduğunuzda da dizi ve film izleyerek aktivite gerçekleştirebiliyorsunuz. Ek olarak unutulmamalı ki oyun konsolları ile televizyon aracılığıyla keyifli vakit de geçirebiliyorsunuz.

Vestel Televizyon Servisi
Vestel Televizyon Servisi

Günlük hayatımızda oldukça önemli bir yere sahip olan televizyonlar zaman zaman bozulabilmektedir. Televizyonun arıza vermesinin nedeniyse farklılık gösterebilmektedir. Bu sorunlardan bazıları fişi çekip tekrar takmak gibi basit çözümlerle halledilebilse de bazen ciddi arızalar da yaşanabilmektedir. Ciddi durumlarda Vestel televizyon servisi hizmeti alınması gerekmektedir. Bu sayede arıza durumu büyümeden Vestel televizyon servisi personelleri soruna müdahale edecektir.

Vestel Televizyon Servisi
Vestel Televizyon Servisi

Vestel televizyon servisi hizmetlerine başvurduğunuzda hızlı çözüm yöntemleri alabilirsiniz. İlgili şikayetiniz üzerine yetkili Vestel servisi hizmetlerine başvurduğunuzda teknik servis personelleri televizyonun olduğu yere gelerek arıza tespiti gerçekleştirir. Akabinde arızanın durumunu tespit ederek sorunun sebebi açıklanır. Eğer televizyon sahibi onay verirse onarım işlemine başlanır.

Bazı durumlarda yetkili Vestel servisi personelleri de yerinde müdahalede problem yaşayabilmekte olup atölye ortamının gerekliliğine ihtiyaç duyar. Bu gibi durumlarda onay alınarak cihaz teslim alınıp tamirat atölyesine getirilir. Arıza tespitinin yapılması atölyede gerçekleştirilerek problemin büyüklük derecesi televizyon sahibine iletilir. Onay verilme durumunda tamirat işlemine başlanır. Arıza veren parçaların orijinal değişimi gerçekleştirilerek televizyon tamir edilir.

Tüm işlem sonuçlandığında ve televizyonun tamirat işlemi bittiğinde tekrardan test işlemi yapılır. Testlerden başarı ile geçen televizyon, televizyon sahibinin istediği ve uygun olduğu saatte tekrardan teslim edilir.

Ayrıca unutulmamalıdır ki televizyonunuzun garanti süresi henüz bitmediyse yetkili Vestel servisi hizmeti almanız daha uygun olacaktır. Çünküretim hatasından ve teknik problemlerden meydana gelen hatalar da olabilmektedir. Bu gibi durumlarda kullanıcı hatası yoktur ve garanti süreci ile işlem gerçekleşir. Bu sebeple arıza durumlarında yetkili Vestel servisi hizmetlerine öncelik vermeniz önerilmektedir.

Vestel Televizyon Arızaları Nelerdir?

Elektronik cihazlardan biri olan televizyon zaman zaman elektronik arıza verebilmektedir. Aşağıda Vestel televizyon arızalarına örnek olarak birkaç problem türü belirtilmiştir.

Televizyonun Açılmaması

En sık karşılaşılan arıza durumlarının başında televizyonun açılmaması gelmektedir. Her elektrikli cihazda olduğu gibi zaman zaman televizyonlarda da açılmama problemi olabilmektedir. Eğer böyle bir durum ile karşılaşırsanız güç kablosunun kontrol edilmesi gerekmektedir. Eğer güç kablosunda herhangi bir problem yoksa, teknik bir problem meydana gelmiştir. Bu nedenle arıza tespiti için Vestel plazma servisi hizmetlerine başvurmanız önerilmektedir.

Güç Kartı Arızalanması

Televizyon fişe takıldığında led ışığın yanması gerekmektedir. Eğer ışık yanmıyorsa televizyon elektrik almıyor anlamına gelmektedir. Diğer bir tahmin ise güç kartının arızalanmış olmasıdır. Elektrikte bir problem yoksa, güç kartı arıza kontrolü için Vestel plazma servisi hizmetlerine başvurmanız gerekmektedir. Çünkü güç kartının arıza tespiti yapılması dikkat gerektiren bir iştir. Yanlış işlemler daha fazla hasara yol açabilmektedir.

Sinyal Algılayıcı Kart Arızası

Televizyonunuzun ışıkları yanıyor fakat açılmıyorsa kumandadan kaynaklı bir problem meydana gelmiş olabilir. Bu nedenle kumandanın pillerinin kontrol edilmesi gerekmektedir. Eğer pillerde bir problem varsa yeni pil alınarak tekrar denenmesi gerekmektedir. Eğer tekrar kumanda çalışmazsa televizyonunuz ile uyumlu yeni bir kumanda alıp tekrar denemeniz gerekmektedir.

Eğer televizyon kumandasının arızalı olmadığına eminseniz sinyal algılayıcı kartı arıza yapmış olabilir. Bu durumda kartın onarılması gerekmektedir. Bu işlemin sağlanabilmesi için Vestel plazma servisi personellerine ihtiyaç duyulmaktadır.

Vestel Televizyonda Ses Var Görüntü Yok

En yaygın görülen arızaların başında televizyonda ses var görüntü yok arızası gelmektedir. Bu arızanın temel sebebi yüksek voltajdır. Televizyonunuza yüksek voltaj gelmesi sonucu LED barlarda arıza meydana gelmektedir. Bu arızanın giderilmesi ve tekrardan televizyonunuzun düzeltilebilmesi için Vestel LEDTV servisi hizmetlerine başvurmanız önerilmektedir. Çünkü LED barlar anakart ile bağlantılı olabilmektedir. Bu gibi durumlarda LED bar düzeltilmeye çalışırken anakart hasar görebilmektedir. Bu da daha fazla maliyete yol açacağı için daha kötü sonuçlanmaktadır. Vestel LEDTV servisi hizmetlerine başvurduğunuz zaman arıza tespiti için Vestel LEDTV servisi personeli televizyonunuzun yanına gelecektir. Bu da size hızlı ve pratik bir çözüm imkanı sunacaktır.

LED Bar Değişimi Nasıl Gerçekleşir?

Eğer Vestel Led Tv servisi hizmetlerine başvurmadan arızayı kendiniz düzeltmek istiyorsanız, problemi şu şekilde sonuçlandırabilirsiniz.

Öncelikle arıza tespit cihazınız olması gereklidir. Akabinde televizyonunuzun arka kısmında bulunan LED barları kontrol etmeniz ve arızalı olanları tespit etmeniz gerekmektedir. Arıza tespitini gerçekleştirdikten sonra arızalı adet sayısı kadar LED bar siparişi vermeniz gerekmektedir. Yeni LED barlarınız geldikten sonra teyit amaçlı arızalı olup olmadıklarını kontrol etmeniz gerekmektedir. Eğer herhangi bir arıza yoksa, eski ve arızalı LED barlarınızı televizyonunuzdan dikkatli bir şekilde çıkartmanız gerekmektedir. Bu aşamada dikkatli olmak oldukça önemlidir çünkü ufak yanlışlıklar daha fazla maliyet ortaya çıkarabilmektedir. Eski LED barı çıkarttıktan sonra yeni LED barınızı yerleştirebilirsiniz. En son televizyonu toparlayıp test etmek için güç kablosunu takabilirsiniz. Eğer herhangi bir yanlışlık yapmadıysanız büyük ihtimal ile televizyonunuzun görüntüsü düzelecektir. Fakat görüntü düzelmez ise Vestel LEDTV servisi personeli çağırmanız daha uygun olacaktır.

Vestel Televizyon Kanal Listesi Problemi

Televizyonunuzu uzun yıllar sağlıklı bir şekilde kullandığınız halde bir gün kanal listenizi boş olarak görebilirsiniz. Bu durumun başlıca kaynakları kanal listenizin yanlışlıkla silinmiş olabileceği ve sinyal kaynaklı arızalardır.

Öncelikle kanal listenizin tekrar gelmesi için otomatik kanal arama seçeneğine tıklayabilirsiniz. Bu sayede eğer televizyonunuz sinyal alıyorsa, o sinyal içerisindeki tüm kanallar tekrardan kanal listenize eklenecektir. Fakat sinyalde bir problem varsa kanal bulma işlemi olumsuz sonuçlanacaktır. Bu gibi durumda sinyalinizi kontrol etmeniz gerekmektedir.

Vestel TV Sinyal Kontrolü Nasıl Sağlanır?

Sinyal kontrolü yapabilmeniz için öncelikle televizyon üzerinden kanal ayarları bölümüne girebilirsiniz. Bu bölümde sinyal gücünüzü görüntüleyebilir ve zayıf ya da hiç olmadığını görebilirsiniz. Eğer zayıf gösteriyorsa anteninizin sinyal alanı daralmış, kabloda hasar meydana gelmiş ya da hava şartlarına bağlı olarak sinyalin zayıfladığı sonucuna varabilirsiniz. Fakat hiç sinyal alamıyorsanız anten kablosunda kopukluk, antenin yerinden çıkması veyahut antenin bozulması gibi sonuçlara varabilirsiniz.

Bir sonuca varabilmek için ilk olarak kabloyu kontrol etmeniz gerekmektedir. Televizyona gelen anten girişi yerini ve antene bağlanan kısmı kontrol etmeniz gerekmektedir. Eğer kontrolünüz sırasında kablo girişlerinde herhangi bir problem yoksa, dış yüzeyde olan kabloda hasar olabilme ihtimaline karşı teyit etmeniz gerekmekdir. Eğer kabloda herhangi bir problem bulunmuyorsa antenin yerini değiştirebilirsiniz. Bu sayede sinyaliniz tekrardan gelebilmektedir. Eğer tekrar sinyal gelmiyorsa, anteninizde bir arıza meydana gelmiş olabilir. Bunu yeni bir anten ile test edebilir ya da Vestel televizyon servisi hizmetlerine başvururak uzman teknik personellere teyit ettirebilirsiniz.

Vestel Televizyonun Kendi Kendine Kapanma Sorunu

Vestel plazma servisi gerektirmeyen durumlardan biri, televizyonun kendi kendine kapanmasıdır. Bu durum eğer teknik bir arıza söz konusu değilse televizyonun uyku moduna ya da güç tasarrufu moduna geçmesinden kaynaklanmaktadır. Bu durumda televizyonun ayarlarına girerek bu modları kapatabilirsiniz. Bu sayede televizyonunuz bir daha kendi kendine kapanmayacaktır. Fakat modlardan kaynaklı bir problem yoksa, Vestel plazma servisi hizmeti almanız önerilmektedir.

Vestel Televizyon Servisi
Vestel Televizyon Servisi