Axen Televizyon Servisi

Axen Televizyon Servisi -Garantili

Axen Televizyon Servisi

Axen Televizyon Servisi
Axen Televizyon Servisi

Axen Televizyon servisi kapsamında, günümüzde televizyon kullanımı yaygın bir şekilde devam etmektedir. Nitekim her evde en az bir televizyon bulunmaktadır. Televizyon sadece dizi izlemek ve film izlemek gibi aktiviteler için değil, oyun oynamak için de kullanılıyor. Televizyonun bu kadar yaygın kullanılması, televizyon sektörünün her geçen gün büyümesine de yol açıyor. Bu kapsamda her gün birçok televizyon üretiliyor. Fakat aldığınız televizyon her zaman düzgün çalışmayabiliyor.

Televizyonların elektronik bir alet olduğu unutulmamalıdır. Nitekim her elektronik alet gibi televizyonlar da zaman içerisinde bozulabiliyor. Bu bozulmalardan bazıları üretim hatası, bazıları teknik hata ve bazıları kullanıcı hatası olarak karşımıza çıkmaktadır. Ayrıca bazen televizyonun modlarında ve anten ayarında da bozulmalar olabiliyor. Televizyonlarda birçok arıza meydana gelebileceği gibi, meydana gelmeden de evham yapılarak hemen Axen televizyon servisi çağırılmasına gerek yoktur. Meydana gelmeyen arızalar; modlarda yaşanan problemlerdir.

Modlarda Meydana Gelen Hatalar

Axen Televizyon Servisi
Axen Televizyon Servisi

Birçok kullanıcı televizyon ayarlarını bilmeden yanlışlıkla modları değiştirebiliyor. Bu değişiklikler sırasında televizyonunuzun rengi, görüntü kalitesi, görüntü boyutu ve birçok özellik farklılaşabiliyor. Bu gibi durumlarda televizyonuzun teknik bir problemi yoktur. Sadece modlardan kaynaklı problem oluşmuştur. Bu sebeple Axen televizyon servisi hizmeti çağırmanıza gerek yoktur.

Peki Modlar Nasıl Düzeltilir?

Axen televizyon servisi personellerini çağırmadan önce televizyonunuzun ayarlar kısmında görüntü ayarları, ses ayarları ve boyutlandırma ayarları gibi ayarlara girebilirsiniz. Bu ayarlardan televizyonunuzu eski haline çevirebilirsiniz. Eğer hiçbir şekilde düzelmiyorsa, televizyonunuzu sıfırlayabilirsiniz. Bu sayede televizyonunuz tekrardan açıldığında ilk kurulduğu şekilde karşınıza gelecektir.

Anten Nedeniyle Yaşanan Problemler

Bazen televizyonunuz kanalların hiçbirini göstermeyebilir. Bu durumda ilk akla gelen nokta kanalların silinmiş olabileceğidir. Bunun kontrolünü sağlayabilmeniz için kanal listenizi açmanız gerekmektedir. Eğer kanal listenizde herhangi bir kanal yoksa, televizyonunuzun ayarlar bölmesinden otomatik kanal arama butonuna tıklayabilirsiniz.

Bu sayede televizyonunuz sinyal ağınız içerisindeki tüm kanalları tek tek arayacak ve listeleyecektir. Fakat herhangi bir şekilde kanal bulunmuyorsa, televizyon anten ayarlarını kontrol etmeniz gerekmektedir. Eğer televizyonunuzdaki anten ayarları doğruysa, televizyonunuzun sinyal gücünü kontrol etmeniz gerekmektedir. Sinyal gücünüz zayıfsa ya da hiç sinyal gözükmüyorsa antenden kaynaklı bir problem olduğunu anlayabilirsiniz. Bu durumda yetkili Axen servisi hizmetlerine başvurabilirsiniz ya da kendiniz de problemi çözmeye çalışabilirsiniz.

Yetkili Axen Servisi Çağırmadan Problemi Nasıl Düzeltirim?

Axen Televizyon Servisi
Axen Televizyon Servisi

Yetkili Axen servisi çağırmadan önce, sinyal problemini çözebilmek için olası ihtimalleri kontrol etmeniz gerekmektedir. Bunu ise şu şekilde sağlayabilirsiniz; öncelikle antenin televizyon giriş bölümü kontrol edilmelidir. Eğer televizyon giriş tarafında problem varsa tamir edilmeli ve tekrardan yerine takılmalı. Bu sayede sinyal gücü büyük ihtimal ile düzelmiş olacaktır. Anten giriş kablosunda bir yırtılma ya da bozukluk yoksa, kablonun devamı takip edilmelidir. Kablonun bir bölümü dışarıda kaldığı için kabloda dış etkenlere bağlı olarak kesilme ve yanma gibi problemler olmuş olabilir.

Eğer kablodan eminseniz anteninizi kontrol etmeniz gerekmektedir. Bunun için öncelikle açısını düzeltmeniz gerekir. Eğer anteninizin açısı düzgünse ve sinyal gelmiyorsa antenden kaynaklı bir arıza söz konusu olabilir. Bunun çözümü için dilerseniz Axen plazma servisi çağırabilirsiniz. Bu sayede Axen plazma servisi personelleri gelerek anteninizi kontrol edecektir. Fakat antenden kaynaklı problemlerde antenin değişmesi de gerekebiliyor.

Üretim Hatalarından Kaynaklı Televizyon Arızaları

Genellikle teknik problemler görülse de bazen üretim hatalarından dolayı problemler de olabilmektedir. Eğer arızanın üretim hatasından kaynaklı ve kullanıcı hatası olmadığını düşünüyorsanız, televizyonunuzu Axen plazma servisi çağırarak kontrol ettirebilirsiniz. Bu sayede televizyonunuz garanti sürenizin içerisindeyse ücretsiz bir şekilde problem giderilecektir. Fakat kullanıcı hatası söz konusuysa nedeni sizlere açılarak garanti kapsamı dışı olarak değerlendirilebilir.

Axen Televizyon’da Ses Var Görüntü Yok

Günümüzde en fazla televizyon arıza şikayetlerinin başında ses var fakat görüntü yok problemi gelmektedir. Bu problemin başlıca nedeni yüksek voltaj gelmesinden kaynaklanmaktadır. Yüksek voltaj sonucu LED barlarda arıza oluşabilmektedir. Eğer evinizde ya da televizyonu kallandığınız farklı bir yerde yüksek akım rölesi yoksa yüksek voltaj sonrası LED bar arızası görülebilmektedir.

LED Bar Arızası Nedir?

LED Bar arızası, yüksek voltaj gelmesi sonucu anakart’ın zarar görmesi nedeniyle oluşmaktadır. LED çubukların enerji sağladığı anakart bölümündeki elemanlarda soğuk lehim ya da aşırı ısınmaya bağlı olarak arıza oluşabilmektedir. Anakarttan kaynaklı olarak LED arızası oluştuğunda anakart’ın da tamir edilmesi gerekmektedir. Bu gibi arıza durumlarında en makul seçenek Axen led tv servisi hizmetlerini çağırmak olacaktır. Çünkü yanlış yaptığınız bir işlem daha yüksek maliyet gerektiren sonuçlara çıkabilir. Bu nedenle Axen led tv servisi personeli daha uygun maliyete televizyonunuzun tamir edilmesi işlemini gerçekleştirecektir.

TV’lerde kullanılan LED’ler bir SMD LED türüdür. Bunlar, LED ve LCD televizyonlarda alüminyum gövde kısmına monte edilmiş devre elemanlarıdır. Ortalama kullanım süreleri 50.000 ile 80.000 bin saat olarak değişiklik göstermektedir. Yoğun kullanılan ve aynı zamanda yüksek ışık ayarıyla kullanılan televizyonların LED ömrü kısalmaktadır. Kısık ışık ayarında kullanılan LED ve LCD televizyonlar ise diğer kullanım şekline kıyasla %20 daha uzun ömürlü olabilmektedir.

Axen LEDTV Servisi Çağırmadan LED Arıza Nasıl Giderilir?

Televizyonunuzun LED Barında arıza olduğunu anlayabilmek için test cihazları ile kontrol etmeniz gerekmektedir. Eğer televizyonunuzda birçok LED Bar mevcutsa çoklu LED Barın tek tek kontrol edilmesi gerekmektedir. Eğer sadece 1 adetinde arıza görülürse maliyet düşecektir. Bu sebep ile kontrolün tek tek yapılması gerekmektedir.

Arızalı LED Bar tespiti yapıldıktan sonra yerine yeni ve sağlam bir LED Bar yerleştirmeniz gerekmektedir. LED Barın sağlam olduğunu test edebilmeniz için tekrar test cihazı kullanmanız gerekmektedir. Ayrıca kullanılan LED Barın alüminyum soğutmalı olup olmadığını kontrol etmeniz gerekmektedir. Televizyonunuzdan söktüğünüz LED Barların yerini kazımanız gerekmektedir. Bunu dikkatli bir şekilde ıspatula gibi bir alet ile gerçekleştirebilirsiniz. Kazıma işleminin ardından yeni LED Barınızı veya arızaya göre LED barlarınızı eskisinin yerine takarak kaliteli seramik termal bir bant aracılığıyla yapıştırmanız gerekmektedir. Termal olması, ısıya karşı dayanıklı olmasını sağlayacaktır. Bu nedenle zaman içerisinde aşınma gibi durumlar olmayacaktır. Eğer problem devam ederse ya da arızadan tam emin olamıyorsanız Axen led tv servisi çağırmanız gerekmektedir.

Arıza Gibi Görünen Bilinmezlikler

Bazen televizyonunuzun ekranı aniden kapanabilir. Bunun birçok nedeni olabilmektedir. Peki bu nedenler nelerdir? kısaca açıklayalım.

Televizyonunuzun kablolarını ortalıkta bırakmamanız gerekmektedir. Mümkünse üzerini kaplayabilirsiniz. Aksi taktirde kabloda zaman içerisinde fiziki müdahalelere karşı yırtılmalar ve yıpranmalar olabilir. Bu da televizyonunuzun sinyalini, görüntüsünü ve sesini bozabilir. Bu gibi durumlarda kabloların test edilmesi gerekmektedir. Eğer kablolardan kaynaklı bir problem varsa, yeni bir kablo alarak televizyonunuza takabilirsiniz. Bu sayede Axen televizyon servisi hizmeti çağırmanıza gerek kalmadan problemi çözmüş olabilirsiniz.

Bazı durumlarda ise, kumanda çalışmadığında televizyonun bozulduğu düşünülmektedir. Bu gibi durumlarda öncelikle kumandanızın sinyal verip vermediğini kontrol etmeniz gerekmektedir. Eğer kumandanız sinyal vermiyorsa, pilini değiştirip tekrar denemeniz gerekmektedir. Eğer pili değiştirdiğiniz halde sinyal vermiyorsa, kumandanız bozulmuş olabilir. Bunun içinse televizyonunuz ile uyumlu olan yeni bir televizyon kumandası alabilirsiniz. Bu sayede televizyonunuz sorunsuz bir şekilde kullanılabilecektir.

Fakat durum kablolardan, kumandadan veya antenden değilse, kontrol edilmesi amacı ile yetkili Axen servisi hizmetlerine başvurmanız önerilmektedir.

Tıkla & Ara
arama butonu
Çağrı Merkezi
arama butonu
× Müşteri Hizmetleri