Sony Televizyon Servisi

Sony Televizyon Servisi

Sony Televizyon Servisi

Sony televizyon servisi,Genellikle her evin baş köşesinde bir televizyon görmemiz olasıdır. Özellikle teknolojinin artmasıyla birlikte insanlar televizyon yerine bilgisayarı da tercih etse de, televizyon evin vazgeçilmez parçalarından biridir. Gerek aksesuar olarak gerekse eğlenmek için en temel eşyalardan biridir. İşten eve geldiğinizde karşısına geçersiniz, yemek yerken izlersiniz, ailenizle film izlersiniz ve oyun oynayabilirsiniz. Günümüzde Youtube, Netflix gibi birçok platform da televizyonlara adapte bir şekilde çalışmaktadır. Bu da televizyonun teknolojiyi takip ederek, hayatımızın içerisindeki varlığını sürdüreceğinin kanıtı olmaktadır.

Televizyonun bu kadar hayatımızın içinde olması güzel karşılanırken bazen maalesef olumsuz tarafları oluyor ve bozulabiliyor. Çünkü televizyon da elektronik aletlerden biridir. Zaman içerisinde görüntüsünde problem olabilir ve siyah ekran şeklinde hata verebilir, kumandadan kaynaklı hatalar olabilir, kablolama hataları olabilir, fabrika üretim hataları olabilir ve birçok nedenden dolayı bozulabilir. Televizyonuzun bazen düzeltebileceğiniz hataları olur, fakat bazen teknik arızalar olur. Bu arızaları düzeltebilmeniz için Sony LCD televizyon servisi hizmeti almanız gerekmektedir. Bu sayede Sony LCD televizyon servisi personelleri gelerek televizyonuzun teknik problemini düzeltirler. Ayrıca fabrika hatası gibi bir problem ile karşılaşmanız durumunda da Yetkili Sony Servisi hizmetlerine başvurmanız gerekmektedir. Çünkü üretimde yaşanan bir hata Yetkili Sony Servisi personeli tarafından farkedilirse çözümleme aşaması da garanti kapsamına girebilmektedir.

Televizyonun Bozulmasının Nedenleri…

Sony Televizyon Servisi
Sony Televizyon Servisi
  1.  Televizyon birçok sorundan dolayı bozulabilmektedir. Bunlar basit sorunlar, teknik sorunlar ve fabrika hatalarından kaynaklanabilmektedir. Eğer televizyonunuzun devam eden bir garantisi varsa, Yetkili Sony Servisi çağırmanız daha mantıklı olacaktır. Bu sayede garanti aşamasında televizyonunuzu Yetkili Sony Servisi personellerine yaptırabilirsiniz. Fakat garanti süresi dolduysa sorunu öncelikle kendiniz düzeltmeye de çalışabilirsiniz.
  2. Televizyonunuzu kendiniz düzeltmek istiyorsanız, öncelikle problemin kaynağını bulmaya çalışmanız gerekmektedir. İlk aşama olarak sorunun televizyonda mı kumandada mı olduğunu bulmanız gerekmektedir. Öncelikle kumanda ile başlarsanız, kumandada herhangi bir tuşa tıkladığınızda sinyal ışığının yanıp yanmadığına dikkat edebilirsiniz. Eğer sinyal ışığı yanıyorsa herhangi bir sorun yok demektedir. Fakat ışık yanmıyorsa kumandanın pillerini değiştirip tekrar denemeniz gerekmektedir. Eğer hala yanmamaya devam ediyorsa, televizyonunuza uyumlu yeni bir kumanda almanızda fayda olacaktır.  Ayrıca kumanda alırken televizyonunuz ile uyumlu olup olmadığına dikkat etmeniz gerekmektedir. Eğer kumanda da bir problem yoksa, televizyonunuzu kontrol etmelisiniz.
  3. Televizyonunuzu kontrol ederken öncelikle sinyal alıp almadığını kontrol edebilirsiniz. Sinyali kontrol edebilmek için öncelikle güç kablosunu kontrol edin. Eğer güç kablosunda aktif elektrik varsa, televizyonun bağlantı kablolarını kontrol etmeniz gerekmektedir. Eğer güç kaynağında ve kablolarda herhangi bir problem yoksa ve televizyonunuz görüntü vermiyorsa teknik bir hata meydana gelmiş olabilir. Teknik hata olduğu yönündeki tezinizi güçlendirebilmek için televizyonunuzu güç kaynağından çıkarın birkaç dakika bekledikten sonra tekrardan takın. Akabinde televizyonunuz baştan açılacaktır. Eğer aynı hata devam ediyorsa elektroniksel arıza söz konusudur. Elektroniksel sorunun çözümü için Sony LCD televizyon servisi hizmetine başvurmanız gerekmektedir. Eğer kendiniz yapmaya kalkarsanız farklı arızalara da yol açabilme ihtimaliniz de vardır. Bu sebep ile bu alanda tecrübe edinmiş Sony plazma servisi çalışanları sizlere yardımcı olmalıdır.

Neden Sony LEDTV Servisi Tercih Edilir?

Televizyonunuzda gerçekleşen birçok elektroniksel problemden dolayı Sony LEDTV Servisi hizmetlerine başvuruda bulunabilirsiniz. Söz konusu elektroniksel arızalar; direnç, kapasitör, sigorta ve benzeri hatalar olarak karşımıza çıkmaktadır. Televizyonlarda elektroniksel anlamda en fazla hata veren kısımlar kapasitör ve sigortadır. Bu hatalar elektroniksel sistem üzerinde meydana geldiği için Sony televizyon servisi hizmeti almanız sizin için daha makul olacaktır.

Sony Televizyonlarda Görüntü ve Ses Problemi

Sony Televizyon Servisi
Sony Televizyon Servisi

Eğer televizyonunuzda ses ya da görüntü problemi varsa büyük ihtimalle yeterli gücü sağlayamayan kapasitör arızasından kaynaklanmaktadır. Böyle bir sorun ile karşılağıldığında Sony televizyon servisi hizmetlerine başvuruda bulunmanız gerekmektedir. Çünkü bu hatalar karmaşık ve teknik bilgi gerektirmektedir. Yanlış yapılan müdahaleler daha maliyetli bir tamirat işlemine dönüştürebilir. Bu sebep ile Sony plazma servisi personeli çağırılmalıdır.

Fakat bu işlem küçük bir ihtimal da olsa kumandanın tuşlarından da kaynaklı olabilmektedir. Sony plazma servisi hizmetlerine başvurmadan önce sorunun kumandadan olup olmadığını kontrol etmeniz faydalı olacaktır. Nitekim bazı durumlarda kumandanın ayarlarıyla oynandığında sistem ayarları bozulabilmektedir. Bu nedenden ötürü televizyonun görüntüsünde bir hata meydana gelmiş olabilir. Bunu denetleyebilmeniz için kumandanın tuşlarını tek tek deneyerek yol kat edebilirsiz. Eğer tuşlardan biri bile televizyonda bir etki yaparsa, kumandadan kaynaklı bir sorun olduğunu anlayabilirsiniz. Eğer denemeleriniz bir yanıt vermezse büyük ihtimal ile kapasitörden kaynaklı bir arızadır. Düzeltilebilmesi için de profesyonel bir yardım almanız gerekmektedir. Bu sebep ile Yetkili Sony Servisi hizmetlerine başvurmanız gerekmektedir.

Televizyon Kumandanın Sinyalini Görmezse Ne Yapılmalı?

Sony Televizyon Servisi hizmetlerine başvurmadan önce kumandanızın çalıştığından emin olmanız gerekmektedir. Bunu doğru bir şekilde anlayabilmeniz için öncelikle kumandanızın Sony televizyonunuza uygun olup olmadığını kontrol etmeniz gerekmektedir. Eğer yeni bir kumandanız varsa ve televizyonunuz ile uyumlu değil ise çalıştırmayacaktır.

Eğer kumandanız televizyonunuz ile uyumluysa ve televizyonunuzu yine de çalıştırmıyorsa açma kapama tuşunun düzgün çalışıp çalışmadığını kontrol etmeniz gerekmektedir. Bunun kontrolü için düğmeye tıklayarak sinyal ışığının yanıp yanmadığını kontrol etmeniz yeterlidir. Eğer ışık yanıyorsa sinyal veriyor demektedir. Eğer kumandanın sinyal ışığı yanmıyorsa işlevselliğinin kontrol edilmesi gerekmektedir.

Sinyal alınmadığında öncelikle kumandanın pilleri kontrol edilmelidir. Eğer kumandanın pilleri güçlü değilse iletişim için yeterli gücü veremeyebilir. Bu neden ile pillerin değiştirilerek tekrardan denenmesi gerekmektedir. Pil değişimi yaptığınız taktirde kumandanız çalışabilir ve Sony LCD televizyon servisi hizmeti almanıza gerek kalmaz.

Eğer kumanda da herhangi bir problem kalmadıysa ve televizyonunuz hala herhangi bir tepki vermiyorsa, televizyonun işlevselliği kontrol edilmelidir. Bunun için kontrol amaçlı televizyonunuzu sıfırlamanız gerekmektedir. Bir nevi reset atıyorsunuz da denilebilir. İşlemi sağlayabilmeniz için televizyonunuzun güç kablosunu yerinden çıkartmanız gerekmektedir. Akabinde tekrardan güç kablosuna takarak televizyonunuza güç vermeniz gerekir. Bu sayede televizyonunuz sıfırlanmış olacaktır ve tekrardan açtığınızda açılabilir. Eğer yine de açılmıyorsa Yetkili Sony Servisi hizmetlerine başvuruda bulunabilirsiniz.

Sony Televizyon Servisi Gerekliliği
Sony Televizyon Servisi
Sony Televizyon Servisi

Bazı durumlarda Sony televizyon servisi hizmeti

almanız gerekmektedir. Özellikle televizyonunuzun garanti süreci devam ediyorsa, teknik problemlerden meydana gelen arızaları garanti sürecine dahil olarak yaptırabilirsiniz.

Nadiren televizyonda hasarlar da meydana gelebilmektedir. Hasarlardan meydana gelen işlemlerde büyük problemler var ise yeni televizyon almanız da gerekebilir. Fakat yeni bir televizyon almadan bütçelendirme yapabilirsiniz. Bunun için de Sony ledtv servisi çağırabilirsiniz. Hasarlı televizyonunuz incelenir ve ne kadar bütçe ile yapılacağının bilgisi size verilir. Bu sayede yeni bir televizyon alma veya eskisini tamir ettirme konusunda bilgi sahibi olmuş olursunuz.

Eğer problemler hasardan kaynaklı değil, teknik problemlerden kaynaklı ise ve televizyon tamirinden anlamıyorsanız Sony televizyon servisi çağırmanız gerekmektedir. Aksi taktirde siz müdahale ederseniz farklı aksamlarda hata olduğunu sanarak, yanlış işlem yapabilirsiniz. Bu da hatasız parçanın arıza vermesine yol açabilir. Bu da size daha fazla maaliyet çıkartacaktır. Bu sebep ile Sony led tv servisi hizmetleri bazı durumlarda gerekli olmaktadır.

Tıkla & Ara
arama butonu
Çağrı Merkezi
arama butonu
× Müşteri Hizmetleri