Beyoğlu Grundig Servis

Arçelik Televizyon Servisi

Arçelik Televizyon Servisi

arçelik televizyon servisi
arçelik televizyon servisi

Arçelik Televizyon Servisi, kapsamında hizmetlerimize devam etmekteyiz. Ev içerisinde en fazla zaman geçirilen elektronik aletlerden birisi televizyondur. Özellikle aile bireyleriniz ile beraber yaptığınız bir aktivite olarak bilinen film izleme, dizi izleme ve oyun oynama özelliklerini sağlayan televizyonlar zaman içerisinde bozulabilmektedir. Uzun yıllar herhangi bir problemi olmayan televizyonunuz maalesef elektroniksel bir alettir. Bu neden ile yıllar geçtikçe televizyonda problemler olabiliyor. Kimi problem basit bir şekilde çözülebilirken kimi problem Arçelik televizyon servisi hizmeti almanızı gerektirebiliyor.

Arçelik televizyon servisi hizmeti almadan önce televizyonunuzun problemini kendiniz de çözmeye çalışabilirsiniz. Bunun için öncelikle nasıl bir sorun olduğunu bulmanız gerekmektedir. Bu sorun sadece teknik değil, donanımsal da olabilmektedir. Nitekim kanal listeniz sıfırlanmış olabilir, kanal listesi gelmeyebilir ya da televizyonda renk problemleri olmuş olabilir.

Kanal Listesi Problemi

Birçok kişinin başına kanal listesinin silinmesi gelebilir. Bu sorunun düzeltilebilmesi için Arçelik televizyon servisi çağırmanıza gerek yoktur. Öncelikle problemi kendiniz çözmeyi deneyebilirsiniz.

Problemin çözülebilmesi için televizyonunuzun ayarlar kısmından otomatik kanal bulma bölümüne girebilirsiniz. Bu sayede kanallarınız silindiyse otomatik tarama yöntemi ile kanallarınız geri gelecektir. Akabinde düzenlemesini sağlayabilirsiniz. Fakat otomatik aramada herhangi bir kanal bulunmuyorsa, televizyonunuzun sinyal gücünü kontrol etmeniz gerekmektedir. Eğer antenden televizyonunuza sinyal gelmiyorsa, kabloda ya da antende bir problem olmuş olabilir. Çözülebilmesi için yetkili Arçelik servisi hizmeti de alabilirsiniz, öncesinde kendiniz de kontrol edebilirsiniz.

Televizyon sinyal kontrolünü sağlayabilmeniz için kablonun uçlarını kontrol etmeniz gerekmektedir. Eğer kablonun uç bölümlerinde bir problem yoksa, kablonun devamını kontrol etmeniz gerekmektedir. Kablo dış yüzeyde olduğu için kesilme gibi bir ihtimal olmuş olabilir. Eğer kabloda herhangi bir kesilme yoksa, antenle ilgili bir problem olmuştur. Anteninizi tekrar düzelterek sinyal gücünü kontrol etmeniz gerekmektedir. Eğer anteniniz yetişemeyeceğiniz bir konumdaysa yetkili Arçelik servisi hizmeti alabilirsiniz. Bu sayede yetkili Arçelik servisi personelleri gelerek anteninizi kontrol edip sinyal gücünüzün artmasını sağlayacaktır. Bu vesileyle televizyon kanallarınız tekrardan geri gelecektir.

Televizyon Karması Problemi

Ekran kararması problemi Türkiye’de LEDTV’lerde sıklıkla görülmektedir. Bu arıza tipi ile tüm markalarda karşılaşılabiliyor.

Bu arıza yeni çıkan modellerde daha çok görülmektedir. Problemin çözülebilmesi için Arçelik LEDTV servisi hizmeti almanız önerilmektedir. Çünkü oldukça karışık ve farklı problemlere de yol açılabilecek bir durumdur.

Televizyon teknolojisinin her geçen gün gelişmesiyle birlikte, kaliteli görüntü uygun fiyatlara sunulmaya başlandı. Bu teknolojiyi sunan ise LED TV’lerdir. Bu modellerin yüksek satış miktarı olmasına karşın en çok bilinen arıza şekli ses var görüntü yok ya da ekran kararmasıdır. Birçok nedenden dolayı ekran kararması oluşabilmektedir.

Ekran Kararmasını Sebepleri ve Kontrolü

Televizyon seyrederken aniden ekranınız gittiyse öncelikle arıza nedeninin kontrol edilmesi gerekmektedir. Bunu sağlayabilmeniz için ilk olarak televizyonunuzun önünde yer alan Powers ışığının kontrol edilmesi gerekir. Eğer ışık yanıyorsa ikinci olarak uydu cihazının kontrol edilmesi gerekmektedir. Akabinde televizyonunuza takılı olan kabloların kontrolünü sağlamanız gerekir. Tüm kontrolleri sağladıktan sonra televizyonunuzdan ses gelip gelmediğini kontrol etmeniz gerekmektedir. Eğer ses varsa ve sadece görüntü yoksa %80 ihtimal ile LED bar arızası vardır. Bunun kontrolünü de Arçelik LEDTV servisi hizmeti alarak netleştirebilirsiniz.

Televizyon ekranınızın kararmasının sebeplerine değinecek olursak, öncelikle yüksek voltaj gelmesi sonucu arıza oluşmaktadır. Televizyonunuzun içerisinde bulunan LED bar ünitesi yüksek voltaj sonucunda yanabilmektedir. Bu tip arızaların meydana gelmesini engellemek için yüksek akım korumalı priz kullanabilirsiniz. Ayrıca bu ürünlerin belirli bir kullanım süresi de bulunmaktadır. İlgili sürenin bitmesinden dolayı tekrar hasar meydana gelebilmektedir. Yüksek çözünürlükte kullanıldığında SMD LED’lerin ömrü uzar. SMD kullanılan alüminyum soğutmalılarda daha fazla süre dayanıklı kalması sağlanmaktadır.

LED TV Bar Değişimi Nasıl Yapılır?

televizyon led değişimi
televizyon led değişimi

LED TV bar değişimi yapabilmeniz için Arçelik LEDTV servisi hizmetlerini önermekteyiz. Fakat kendiniz yapacaksanız, öncelikle LED TV bar arıza kontrolünün sağlanması gerekmektedir. Bu kontrolün sağlanabilmesi için LED tesistir cihazıyla kontrol edilmelidir. Akabinde televizyonunuzun arka kapağındaki etikette yer alan seri no ile ya da televizyonunuzdan sökülmüş olan LED barların üstünde yer alan etiketteki seri numarayla kontrol sağlanılabilir. Elde edeceğiniz bu seri numara ile yeni bir LED TV bar ünitesi alabilirsiniz.

  • LED TV bar siparişi verdikten sonra, ürün değişimi esnasında dikkat etmeniz gerekenler şunlardır:
  • Alınan ürünün kodunun kontrolü sağlanmalı.
  • LED bar takılmadan önce test edilmelidir.
  • Soketin kontrol edilmesi gerekir ve yerine tam oturduğuna dikkat edilmesi gerekmektedir.
  • Ürünlerin termal 3d kağıt bant ile dikkatli bir şekilde yapıştırılması gerekmektedir.
  • Swiçmod ile anakart kontrolünün sağlanması gerekmektedir.

Eğer arıza tespitini doğru bir şekilde sağladıysanız ve işlemleri düzgün bir şekilde gerçekleştirdiyseniz Arçelik LEDTV servisi hizmeti almadan da problemi çözmüş olursunuz.Bizleri instagram hesabımızdan da takip edebilirsiniz

Hem Görüntü Hem Ses Yok Ne Yapmalı?

Televizyonunuzda hem görüntü hemde ses aynı anda gittiyse öncelikle güç kaynağını kontrol etmeniz gerekmektedir. Eğer güç kaynağınızda elektrik akımı yoksa şalterlerinizi kontrol etmeniz gerekmektedir. Eğer güç kaynağını kontrol ettiğinizde elektrik varsa televizyonunuzun prizini çıkarttıktan 3-4 dakika sonra tekrar yerine takmanız gerekmektedir. Televizyonunuz tekrardan açıldığında görüntünün gelip gelmeyeceğini kontrol edebilirsiniz.

Eğer kumandadan kontrol ettiğinizde hala aynı sonuç ile karşılaşıyorsanız, Arçelik plazma servisi hizmetine başvurmadan önce kumandayı da test edebilirsiniz. Kumandanın test edilebilmesi için öncelikle sinyal alıp almadığına bakmanız gerekmektedir. Eğer kumandanızda bir tuşa tıkladığınızda sinyal vermiyorsa, pillerini kontrol etmeniz gerekmektedir. Eğer pillerinden kaynaklı bir problem varsa, yeni pil almanız gerekmektedir.

Eğer kumandadan kaynaklı bir problem varsa televizyonunuza uygun yeni bir kumanda almanız gerekmektedir. Eğer kontrolleriniz sonrasında kumandanızda bir problem yoksa, televizyonuz kendisini uyku moduna ya da güç tasarruf moduna almış olabilir. Bunun kontrolünü kumandanız çalışıyorsa, kumanda üzerinden sağlayabilirsiniz. Eğer hangi tuşun uyku modundan çıkartacağını bilmiyorsanız, tek tek deneme yanılma yöntemiyle tüm tuşlara tıklayabilirsiniz. Eğer bir tuşta televizyon tepki verirse, modlardan kaynaklı bir problem olduğunu anlamış olursunuz. Fakat herhangi bir şekilde tepki alamıyorsanız, televizyonun teknik bir problemi olmuş olabilir. Bunu da Arçelik plazma servisi personellerine danışarak çözüme kavuşturabilirsiniz.

Ayrıca Arçelik plazma servisi hizmeti almadan önce televizyonunuzun kablolarını da kontrol etmeyi unutmamanız gerekir. Nitekim televizyonun kablolarından dolayı da problem olmuş olabilir. Bunun için uydu cihazınızın kablosunun ucunu ve kablonun tamamını kontrol etmeniz gerekmektedir. Eğer kabloda herhangi bir problem yoksa, diğer bağlantı kablolarını da kontrol etmelisiniz. Eğer tüm kablolar sağlamsa ve televizyonunuz hala yanıt vermiyorsa, Arçelik plazma servisi hizmetlerine başvurmanız gerekmektedir. Bu sayede Arçelik televizyon servisi personelleri gelerek televizyonunuzun problemine müdahale edecektir.

Neden Arçelik Televizyon Servisi Hizmeti Alınır?

arçelik tv tamircisi
arçelik tv tamircisi

Televizyon elektronik bir alet olduğu için içerisinde birbirini tetikleyen birçok mekanizma bulunmaktadır. Nitekim televizyon servisi konusunda hiç bilgi sahibi değilseniz, düzeltmeye çalışırken farklı problemlere yol açabilirsiniz. Bu nedenle servis ücreti televizyonda oluşabilecek hasarlardan oldukça düşük kalacaktır. Nitekim bu konuda meydana gelen büyük hasarlar televizyonun sıfır fiyatından da yüksek olabilmektedir. Bu sebeple televizyonda meydana gelen elektronik kaynaklı arızalar için yetkili Arçelik servisi çağrılması önerilmektedir.BİZLERE İLETİŞİM SAYFAMIZDAN’DA ULAŞABİRSİNİZ…