Adalar Samsung Servis

Samsung Televizyon Servisi Arayın 02164985232

SAMSUNG TELEVİZYON SERVİSİ

Samsung televizyon servisi yıllardır en yüksek kalitede hizmetle sizlerle. Titiz çalışmamızdan bir an bile ödün vermedik. Hep daha iyisini yapmaya çalıştıkça, en iyisi konumuna geldik ve bunun da haklı gururunu yaşamaktayız.

Daha önce teknik servis konusunda mağduriyet yaşamış pek çok müşterimizden biriyseniz, sizi firmamıza davet ediyoruz. Samsung teknik servis, gerek güler yüzlü ve tecrübeli personeliyle gerek yüksek teknolojili ekipmanlarıyla her gün emrinize amadedir.

Samsung Televizyon Servisi
Samsung Televizyon Servisi

Müşterilerimizin pek çok kısmı, televizyon nakliyesine tamirden çok daha fazla para ödemiş. Bizde böyle bir durum söz konusu bile olamaz. Televizyonunuzu ücretsiz alıp ücretsiz getiriyoruz. Samsung servis, o kadar hızlı bir tamirat süreci başlatıyor ki, arkanıza yaslanıp şaşkın bir şekilde izliyorsunuz.

Her an müşteri memnuniyetini ana ilkemiz olarak düşündüğümüz için sizler mağdur olmayın diye çok detaylı bir şekilde çalışıyoruz. Bizden televizyonunuz konusunda her türlü hizmeti çok kısa bir sürede alabilirsiniz.

Örneğin panel tamirine ihtiyacınız var, Philips yetkili servis numaramızı aradınız ve bir ekip istediniz. Adresinize hemen bir ekip yolluyoruz ve panel tamiri test cihazımızla sorunu en kısa sürede anlayıp, müdahale işlemini gerçekleştiriyoruz.

Samsung Televizyon Servisi

Eskiden olduğu gibi sokak sokak gezip televizyon tamiri için bir dükkan aramanıza artık gerek yok. Arama yerine Samsung tv servisi yazıyorsunuz, en iyi hizmeti almak için evinizde ekibimizin gelmesini bekliyorsunuz.

Verdiğimiz hizmetin niteliğinden ve hızından o kadar memnun kalacaksınız ki, ne kadar iyi seçimler yaptığınız konusunda kendinizle gurur duyacaksınız.

Söylediğimiz şeylerde ne kadar haklı olduğumuzu görmek isterseniz Samsung televizyon servisi web sayfamızda bulunan yorumları okuyabilirsiniz. Şimdiye kadar bizimle çalıştıktan sonra memnun kalmayana rastlamadık. Şimdiden sonra da rastlayacağımızı düşünmüyoruz.

Bu noktaya gelebilmek için çok fazla emek verdik ve hala vermeye de devam ediyoruz. Sizlerin yanımızdan memnun ve mutlu şekilde ayrılması bizim için çok önemli. Samsung televizyon servisi olarak her geçen gün aynı kalitede hizmet vermeye devam edeceğimizden hiçbir şüpheniz olmasın. Bir an önce sizinle tanışmak ve kaliteli bir hizmet sunmak için çok heyecanlıyız.

Samsung Televizyon Servisi
Samsung Televizyon Servisi

Samsung televizyon servisi,ev ortamında en aktif kullanılan elektronik eşya televizyonlardır.

Televizyon film, dizi, program ya da oyun oynamak için kullanılabiliyor. Fakat televizyon çok kullanışlı olsa da elektronik alet olduğu için zaman zaman bozulabiliyor.

Televizyonda meydana gelen arıza ya da bozulmalar bazen kablo çıkması, kumandanın pili bitmesi gibi basit çözümler ile düzeltilebilirken, bazen teknik hata veya fabrika üretimi hatası da olabiliyor. Televizyonun çok sevilmesi fakat zamansız bozulması oldukça can sıkılıcı olmaktadır.

Televizyonunuz zaman içerisinde görüntüyü siyah olarak verebilir. Bu gibi durumlarda öncelikle sorunun neyden kaynaklı olduğunu test etmeniz gerekmektedir.

Yaptığınız testler sonucunda sorun teknik bir problem veya fabrika hatası gibi görülüyorsa, Samsung LCD televizyon servisi veya Yetkili Samsung Servisine başvurmanız gerekmektedir.

Çünkü kendi başınıza düzeltmeye çalışırsanız ve teknik bir problemden kaynaklı ise daha büyük problemlere yol açabilir.

Yetkili Samsung Servisi personelleri gerekli desteği size sağlayacaktır. Bu sebep ile Samsung televizyon servisi hizmetlerini önermekteyiz. Ayrıca, en sık görülen hataların bir kısmı aşağıda yer almaktadır.

Samsung TV Işığının Yanması Fakat Çalışmaması

  • Sevdiğiniz bir dizi veya filmi izlerken ekranınız aniden kararabilir. Karşınıza, boş ya da siyah bir ekran çıkar. Bu gibi durumla ilk akla gelen elektriklerin kesildiğidir. Fakat ekran siyah olduğunda ses gelmeye devam ediyorsa bu bir problemdir.
  • Eğer ekranınız karardı fakat ses gelmeye devam ediyorsa, birkaç farklı nedenden kaynaklanıyor olabilir. Bu problemin bazıları biraz uğraş ile çözülebilirken bazıları profesyonel Samsung LCD televizyon servisi gerektirebilmektedir. Aşağıda televizyonun açılmamasına neden olabilecek bazı sebepler verilmektedir.
  1. Güç Kaynağı Kartında Oluşan Arıza

Televizyon ekranınızın aniden kararmasında birçok temel neden olsa da en çok bilinen problem güç kaynağı kartında oluşan arızadır. Genellikle bir televizyonda T-con kartının haricinde diğer dahili parçalarla birlikte birden fazla güç kaynağı kartı da olabilmektedir.

Bu arızalar çok zor gibi gözükse de aslında düzeltilmeleri çok zor değildir. Fakat işlem  Samsung televizyon Servis personeli tarafından sağlanırsa daha makul olacaktır.

  • Arka Işık Problemleri
Samsung Televizyon Servisi
Samsung Televizyon Servisi

Eğer bir LCD TV kullanıyorsanız, ekranın kararmasının sebebi arka ışıklardan meydana gelebilmektedir. Çünkü LCD televizyonlar, ekrandaki görüntülerin aydınlatılabilmesi için arka ışıkları kullanırlar. Eğer televizyonunuzun arka ışıklarında bir problem varsa, görüntü ekrana yansımaz.

Eğer bu işlemi tamir etmeye kalkarsanız daha büyük sorunlara neden olabilir. Bu sebep ile eğer televizyonunuzun garantisi devam ediyorsa, Yetkili Samsung Servisi hizmeti alabilirsiniz.

Eğer garantiniz devam etmiyorsa Samsung LCD televizyon servisi alabilirsiniz. Bu sayede işinde tecrübeli personeller gelerek, daha büyük bir problem olmadan televizyonunuzu tamir edeceklerdir.

  • Televizyon Panelinde Sorun Olması

Televizyon ekranınızın birden kararması, TV panelinde meydana gelen hasardan da oluşabilmektedir. Eğer panelde bir problem var ise Samsung Plazma Servisi hizmetlerine başvurabilirsiniz.

Çünkü karmaşık bir işlemdir. Eğer panel tamirinden anlamıyorsanız daha büyük problemlere yol açabilirsiniz. Bu sebeple Samsung Plazma Servisi personellerine işi bırakmanız daha makul olacaktır.

Gevşek Bağlantılardan Meydana Gelen Kararma

Televizyon ekranınız karardığında ya da boş ekran şeklinde gözüktüğünde ilk olarak güç kaynağını, televizyonun kendisini, DVD oynatıcıyı, kablo kutusunu ve diğer yardımcı elektronik cihazlar arasındaki kablo bağlantılarını kontrol etmeniz gerekmektedir.

Çoğu zaman televizyonun kararması, kablolardan da kaynaklanabilmektedir. Bu sebep ile ekran kablolarını kontrol ederek teyit etmenizde fayda bulunmaktadır.

Uyku Zamanlayıcı Modu Açık Olabilir mi ?

Samsung Televizyon Servisi
Samsung Televizyon Servisi

Bazı durumlarda televizyonunuz uyku zamanlayıcısı moduna geçebilmektedir. Bu nedenle ekranınız kararır. Bu sorunun çözülebilmesi oldukça basittir. Tek yapmanız gereken televizyonunuzun kurulum menüsünde yer alan uyku zamanlayıcı ayarlarını tekrardan düzenlemenizdir.

Siyah Ekran Hatasında Deneyebileceğiniz Yöntemler

Çoğu zaman zor gibi gözüken problemler kolay olabilmektedir. Paniğe kapılmadan önce her aşamanın düzgün çalışıp çalışmadığını kontrol etmeniz gerekmektedir. Bunun için ilk olarak kabloları kontrol edebilirsiniz. Akabinde aşağıdaki aşamaları takip edebilirsiniz.

-Televizyonunuzu kapatın ve fişini çıkartın.

-Yaklaşık 15 ya da 20 dakika sonra televizyonunuzu tekrardan pirize takarak güç düğmesine birkaç saniye basın.

-Düğmeyi bıraktığınızda televizyonunuzu tekrardan açın.

-Eğer probleminiz hala devam ediyorsa, farklı bir cihaz aracılığıyla da kontrol etmeye çalışmanız faydalı olacaktır. Çünkü televizyonda değil cihazda da problem olabilir.

HDMI Kablosu Değişimi

Eğer yukarıdaki işlemler düzeltme konusunda yardımcı olmadıysa, Samsung Plazma Servisi hizmetlerini çağırmadan önce HDMI kablonuzu değiştirmeyi deneyebilirsiniz. Çünkü HDMI kablosu da siyah görüntüye sebebiyet verebilmektedir.

Güç Tasarruf Modu Kontrolü

Bazı televizyonlar ekranın otomatik olarak kapanmasını sağlar. Fakat herhangi bir hareket olmaz ve ses çıkmaya devam ederse televizyonunuz, güç tasarruf modu veya enerji tasarruf moduna geçmiş olabilir. Bu neden ile modların kontrol edilmesi de gerekmektedir. Eğer modlarda da bir problem yoksa Samsung televizyon servisi hizmeti almanız uygun olacaktır.

Kumanda Problemi

Ayrıca unutulmamalıdır ki kumandadan kaynaklı problemler de olmuş olabilir. Bunu test edebilmeniz için öncelikle kumandanızı denemeniz gerekmektedir.

Kumandanın tuşuna bastığınızda sinyal ışığının yanıt vermesi gerekmektedir. Eğer sinyal ışığınız yanmıyorsa, kumandanızın pillerini kontrol edebilirsiniz. Eğer yeni taktığınız piller kumandayı çalıştırırsa televizyonunuz yanıt verebilir. Eğer pilleri değiştirdiğiniz halde kumanda çalışmıyorsa, yeni bir kumanda ile denemeniz gerekmektedir.

Yeni bir kumanda aldığınızda televizyonunuz ile uyumlu olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Aksi taktirde aldığınız kumanda televizyonunuza sinyal gönderemez. Bu nedenle boşuna almış olursunuz.

Samsung Televizyonun Güç Kartının Değiştirilmesi

Eğer tüm aşamaları denediyseniz ve televizyonunuzun ekranı hala düzelmediyse TV güç kartını değiştirmeyi deneyebilirsiniz. Bu işlem biraz karmaşıktır. Bu sebep ile Samsung led tv servisi hizmetlerini çağırmanız daha doğru olacaktır. Fakat işlemi kendiniz de gerçekleştirebilirsiniz.

Bu işlem biraz karmaşık yapıdadır. Anakartın model numarası ve kullanacağınız yöntemler televizyondan televizyona büyük farklılıklar gösterir. Ama kesin olan sonuç vardır ki, herkesin evde tecrübe edinebileceği bir düzeltmedir.

İşemi sağlayabilmeniz için gerekenler;

Televizyonunuzun ekranını koruyabilmek için yumuşak bir bez ya da havlu gereklidir. Samsung başlı bir tornavida hazırlanmalı fakat televizyonunuzun vidalarına uygun olması gerekmektedir. Çıkan vidaların koyulabilmesi için bir kap hazırlayın. Aksi taktirde kaybolabilir.

Akabinde televizyonunuzu yüzü yere dönük şekilde yerleştirin ve tornavida yardımı ile arka taraftaki vidaları tek tek çıkartın.

Televizyonu açtıktan sonra sigortaları bulun ve çoğunlukla 5 adet bulunmaktadır. Herhangi bir sigortanın atmış olabileceğini görüyorsanız değiştirin. Sorun güç kartı yerine sigorta da olabilmektedir. Eğer sigorta atmamış ise tahta bağlı olan kabloları arayın ve onları oradan uzaklaştırın.

Ardından güç kartını tutan vidaları bularak çıkartın. Akabinde yeni güç kartı ile eskisinin yerini değiştirin. Sonra tekrardan vidalarınızı ve kablolarını eski haline getirerek televizyonunuzu toplayın. Sorunun çözülüp çözülmediğini test edebilmek için tekrar televizyonunuzu çalıştırın.

Eğer televizyonunuz hala çalışmıyorsa Samsung led tv servisi çağırmanız gerekmektedir. Çünkü televizyonun farklı bir aksamına zarar verirseniz daha büyük sorunlara yol açabilir. Bu sebep ile Samsung led tv servisi personelleri tecrübeli ve konuya hakim olduğu için sorunsuz bir şekilde televizyonunuzu eski haline getirecektir.

Televizyonlar elektronik sistemler olduğu için birçok arızası meydana gelebilmektedir. Bu arızaların çözülebilmesi için en etkili yöntem Yetkili Samsung Servisi hizmetlerine başvurulmasıdır. Çünkü elektronik aksamlar kolayca bozulabilmektedir. Televizyonunuzu düzeltirken ya da tamir ederken farklı bir aksamını bozabilirsiniz. Bu sebeple hasar tutarı da artabilir. Bu gibi olası sonuçlar ile karşılaşmamanız için Samsung televizyon servisi hizmetlerini tavsiye etmekteyiz.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tıkla & Ara
arama butonu
Çağrı Merkezi
arama butonu
× Müşteri Hizmetleri