Sony Gebze Servisi

Philips Televizyon Servisi

Philips Televizyon Servisi
Philips Televizyon Servisi

Philips Televizyon Servisi kapsamında, yerli ya da yabancı, Türkiye içerisinde satılan televizyonlardan philips en iyi görüntüye sahip televizyonlardan biridir.

Philips Tv’ler Hollanda da üretime geçmiş bir markadır. Her markanın üretildiği ilk yer o ülkenin menşeidir. Philips ise, Hollanda markasıdır.

PHİLİPS TEVİZYON SERVİSİ

Philips Televizyon Servisi kapsamında, televizyonların belirli bir süre garantisi mevcuttur. Nitekim Philips Tv’ler satın alındığı günden itibaren 2 yıl süreyle garantiye tabii tutulur. Fakat 2 yılın sonunda eğer televizyonunuz bozulursa, Philips lcd televizyon servisi ya da yetkili philips servisi aramaya başlamanız gerekir. 

Özellikle akşamları televizyonun karşısına geçmeyi düşünürken, bir anda televizyonunuzun açılmadığınızı görebilirsiniz. Bunun nedeni ise, zaman içerisinde elektronik cihazlarda ve bilakis televizyonlarda yaygın şekilde elektroniksel arızalar meydana gelebilmektedir. Bu gibi durumların önüne geçebilmek için philips plazma servisi hizmeti almanız gerekmektedir. Aksi taktirde daha büyük elektroniksel sorunlara yol açılabilir.

Philips TV Açılmıyorsa Ne Yapmalı?

Philips ledtv servisi hizmetlerine başvurmadan önce kendiniz kontrol etmeyi deneyebilirsiniz. Öncelikle uzaktan kumanda da problem olup olmadığını test edebilirsiniz. Eğer kumandanın üzerinde tuşa bastığınızda ışık yanıyorsa, televizyona sinyal gönderiyor demektir. 

Eğer kumandanın ışığı yanmıyorsa, öncelikle pillerini değiştirmeyi deneyebilirsiniz. Eğer kumandadan kaynaklı bir problem değilse Philips lcd televizyon servisi ya da yetkili philips servisi hizmetleri almak için başvuruda bulunabilirsiniz.

Ayrıca philips ledtv servisi ya da philips plazma servisi hizmetine başvurmadan önce televizyonunuzu sıfırlamayı deneyebilirsiniz. Bunu şu şekilde yapabilirsiniz;

Philips TV’nizin altında veya arkasında bulunan önünde bulunan güç düğmesine tıklamanız gerekmektedir. Televizyonunuzun yeniden başlaması için 2 dakika süre beklemeniz gerekmektedir. Eğer 2 dakika sonra görüntü tekrar gelmez ise, kumandanın üzerinde bulunan bekleme düğmesine tıklanmalı.

Ayrıca güç kablosunu da çıkartma yöntemini deneyebilirsiniz. Akabinde 2 dakika bekledikten sonra tekrar takın. Televizyonunuz açıldığında kendisini beklemeye almış olabilir. Eğer televizyonuzun ekranı gelmez ise, bekleme düğmesine tıklayın. 

Ek olarak, philips plazma servisi ya da philips ledtv servisi hizmetlerine başvurmadan önce, kabloları kontrol etmeniz de gerekebilir. Kablolarda iletişimsiz olabilir. Eğer görünen bir hata yok ise yetkili philips servisi hizmetlerine başvurmanız faydalı olacaktır. Çünkü eğer herhangi bir sorun yoksa ve televizyonunuz çalışmıyorsa televizyonun soketlerinde problem olabilir. Bu konuda Philips lcd televizyon servisi hizmetlerine başvurarak profesyonel destek almanız gerekmektedir.

Neden Yetkili Philips Servisi 

Philips Televizyon Servisi kapsamında, birçok elektroniksel problemden dolayı Philips plazma servisi hizmetlerine başvuruda bulunabilir. Bunların başlıcaları ise; sigorta, direnç, kapasitör ve benzeri hatalardır. En çok arıza veren kısımlar ise kapasitör ve sigortalardır. Teknik kısımlarda olan hatalar olduğu için televizyonunuza daha fazla zarar gelmemesi için yetkili philips servisi tercih edilir.

Philips Televizyonlarından Gelen Ses ve GörüntüProblemi

Eğer televizyonunuzda görüntü ya da ses sorunu varsa büyük ihtimal ile yeterli gücü tedarik edemeyen kapasitör arızalarından kaynaklıdır. Böyle bir problem ile karşılaştığınızda philips plazma servisi hizmetlerine başvuruda bulunmanız gerekir.

Fakat küçük bir ihtimal kumandanın tuşlarından kaynaklı sorunlar da olmuş olabilir. Philips ledtv servisi hizmetlerine başvurmadan önce kumandadan kaynaklı bir sorun olup olmadığını kontrol etmeniz gerekir. Nitekim bazı durumlarda kumanda ayarlarından televizyonun düzeni bozulmuş olabilir. Bu gibi sorunların kontrol edilmesi için deneme yanılma yöntemi ile tuşları tek tek deniyebilirsiniz. Eğer herhangi bir tuştan yine televizyon tepkime vermiyorsa kapasitör arızası meydana gelmiş olabilir. Düzeltilmesi için teknik bilgi gerekmektedir. Yanlış yapılacak işlemler daha büyük sonuçlara yol açılabilir ve hasar maliyeti artar. Bunun önüne geçebilmek için, Philips lcd televizyon servisi hizmetlerine başvurmak gerekir.

Televizyon Kumandaya Tepki Vermezse Ne Yapılır?

Philips televizyon servisi hizmetine başvuru yapmadan önce Philips uzaktan kumandanızın televizyonuna uygun olup olmadığını kontrol etmeniz gerekmektedir. Eğer televizyona uygun olmayan yeni bir kumanda aldıysanız, çalıştırmaz.

Eğer kumandanız doğruysa, açma kapama tuşunun çalışıp çalışmadığını kontrol etmeniz gerekir. Kontrol etmek için düğmeye tıklayarak ışığın yanıp yanmadığını kontrol etmeniz gerekir. Işık yanıyorsa, çalıştığının kontrolü için ikinci aşamaya geçilebilir. Eğer çalışmıyorsa, işlevselliğinin kontrol edilebilmesi için 3. aşamaya geçiş yapılır.

Bu aşamalardan ilki 2. aşama; çalışmıyorsa, kumandanın pilleri kontrol edilir. Pillerin gücü zayıfsa iletişime gücü yetmeyebilir. Bu sebep ile pillerinin tekrardan değiştirilmesi gerekmektedir. Pil değişimi ile birlikte kumandanız çalışabilir ve Philips televizyon servisi hizmetlerine başvuruda bulunmanız gerekmez. 

Bir diğeri ise 3. aşama. Üçüncü aşama televizyonun işlevselliğinin kontrol edilmesiyle ilişkilidir. Öncelikle kontrol amaçlı televizyon sıfırlanmalıdır. Bunun yapılabilmesi için televizyonun güç kablosunu çıkartmanız gerekmektedir. Akabinde tekrardan taktığınız zaman ekranın gelme ihtimali vardır. Eğer tekrardan taktığınızda yine televizyon açılmıyorsa Philips televizyon servisi hizmetlerine başvurmanız gerekebilir. 

Televizyon Neden Kendi Kendine Kapanıp Açılır?

Philips Televizyon Servisi kapsamında televizyonunuz ilerleyen süreçler içerisinde kendi kendine açılıp kapanabiliyor. Nitekim gece yattığınızda kapalı olan televizyon sabah kalktığınızda açılmış olabiliyor. Bu sorunla birçok Philips televizyon sahibi karşılaşmıştır. Bu gibi durumlar, cihazın aşırı ısınması ve voltaj ile ilgili olabilmektedir. Voltaj testi yapabilirsiniz veya işi profesyonel ekiplere bırakarak Philips televizyon servisi çağırabilirsiniz. 

Televizyon Neden Bozulur?

Televizyonlar birçok teknik problemden dolayı bozulmaktadır. Eğer televizyonunuzun garanti süreci devam ediyorsa, Yetkili Philips servisi çağırarak televizyonunuzla ilgili teknik problemleri kontrol ettirebilirsiniz. Fakat garanti süreciniz dolduysa öncelikle kendiniz düzeltmeye çalışabilirsiniz.

Bunu yapabilmek için öncelikle sorunu anlamaya çalışmanız gerekmektedir. Öncelikle sorun kumanda ya da televizyonda mı olduğunu belirlemeniz gerekir. Bunu kontrol edebilmek için kumandaya tıkladığınızda sinyal ışığının yanıp yanmadığını kontrol edebilirsiniz. Eğer ışık yanıyorsa problem yok demektir. Eğer yanmıyorsa, kumandanın pillerini değiştirip tekrar denemeniz gerekir. Eğer değiştirdiğiniz halde yanmıyorsa, televizyonunuza uyumlu yeni bir kumanda almanız gerekmektedir.

Televizyonu test etmek içinse, öncelikle televizyonuzun sinyal alıp almadığına bakmanız gerekir. Bunu anlayabilmek için güçkablosu kontrol edilir. Güç kablosunda elektrik varsa, televizyonun kabloları kontrol edilir. Eğer ikisinde de bir problem yoksa ve televizyonunuz açıldığında görüntüvermiyorsa, televizyonun teknik sisteminde bir hata meydana gelmiş olabilir. Bunu net olarak anlamak için televizyonuzu güçkaynağından kesip tekrardan güç verebilirsiniz. Bu sayede televizyonunuz tekrardan baştan açılır. Eğer tekrar açıldığında da aynı hatayı veriyorsa teknik bir elektroniksel arıza söz konusudur. Çözümü içinse Philips televizyon servisi çağırmanız gerekmektedir. Eğer kendiniz yapmaya kalkarsanız elektrik çarpması, farklı arızaya yol açma ve benzeri hatalar ile karşılabilirsiniz.

Televizyonun Ekranı Neden Kararır?

Tv Led Değişimi
Tv Led Değişimi

Philips Televizyon Servisi kapsamında, televizyonun ekranının kararmasının ilk sebebi yüksek voltaj gelmesinden kaynaklanmaktır. Nitekim farklı sebepler olabilse de genellikle yüksek voltaj sorunundan kaynaklanır. Televizyonunuzun içerisinde bulunan LED Bar Ünitesi yüksek voltaj sonucu yanabilir. Eğer bu tip bir arıza yaşadıysanız, yüksek akım korumalı prizleri tercih etmeniz gerekmektedir. Bu sayede televizyonunuzu tekrardan yaptırdığınızda aynı sorundan dolayı mağduriyet yaşamazsınız.

Eğer televizyonunuzda devam eden bir problem varsa atlamamanız sizin için daha faydalı olacaktır. Çözülmeyen sorunlar büyür. Bu bağlamda en kısa süre içerisinde Philips televizyon servisi çağırarak kontrol ettirmeniz gerekir. Aksi taktirde daha büyük maaliyetlerle karşılaşabilirsiniz.

 

Tıkla & Ara
arama butonu
Çağrı Merkezi
arama butonu
× Müşteri Hizmetleri