lg televizyon servisi

Lg Televizyon Servisi

Lg Televizyon Servisi

lg televizyon servisi
lg televizyon servisi

Lg Televizyon Servisi kapsamında, özellikle ev ortamında keyifli vakit geçirmek için ilk tercihlerimizden birisi televizyon izlemektir. Ayrıca oyun oynamak için de genellikle televizyona ihtiyaç duyuluyor. Fakat her elektronik alette olduğu gibi zaman zaman televizyonda da bozulmalar yaşanabiliyor. Bu bozulmalar ve arızalar, bazen teknik hatalardan bazense fabrika üretimi hatasından olabiliyor. Ayrıca kablo bağlantılarındaki hatalardan da kaynaklanabiliyor. Arızanın nedeni ne olursa olsun, eğlenceli bir iş yaparken televizyonun arıza vermesi oldukca can sıkıcı olmaktadır. 

Televizyonun arıza nedeniyle kapanmasında, ilk olarak akla elektrik kesildiği gelmektedir. Fakat televizyonunuzda görüntü yok ama ses varsa durum daha ciddi bir boyutta oluyor. Televizyonlarda en fazla rastlanan sorunların başında görüntünün olmaması fakat sesin olmasıdır. Böyle bir hata alıyorsanız, kullanıcı hatası değil, televizyonun teknik problem verdiği sonucu çıkarılabilir. Bu nedenle LG televizyon servisi hizmeti alabilirsiz. Ayrıca Yetkili LG Servisi konusunda teknik ekiplerden destek almanız size fayda sağlayacaktır.BİZLERİ İNSTAGRAM HESABIMIZDAN TAKİP EDEBİLİRSİNİZ :@tvtekrandegisim

 

Televizyonda Ses Varken Görüntü Neden Yok?

Televizyonda ses varken görüntü neden yok?Bunun olması birçok nedene bağlanılabilir. Net bilgi alabilmeniz için LG lcd televizyon servisi hizmeti almanız sizler için ilk önerilen tercihtir. Çünkü LG plazma servisi hizmetleri bünyesinde, Yetkili LG Servis personelleri televizyonunuzdaki teknik arızayı tespit ederek, nokta müdahalesi gerçekleştirebilir. 

Fakat öneri olarak söylemek gerekirse, televizyonunuzda ses var fakat görüntü yoksa LED panel arızası olabilmektedir. Bu da şöyle açıklanabilir; televizyonunuzun içerisindeki LED şeritlerde hata oluşması sonucu televizyonda ölü görüntüler meydana gelir. LED şeritler görüntüyü etkilediği için ses normal bir şekilde gelir fakat görüntüde problem oluşur.

LG televizyon servisini çağırırsanız, Yetkili LG Servisi personelleri gelmeden önce bazı kontroller yaparak problemin kaynağını da öğrenebilirsiniz. Sonuca ulaşabilmek için aşağıdaki kontrolleri yapabilirsiniz.

Öncelikle televizyon harici bir bağlantı kablosu ile çalışıyorsa, bu kablo kontrol edilmelidir. Bunu kontrol etmek için televizyonun HDMI girişi ile uydu cihazınızın bağlantı giriş bölümünü kontrol etmelisiniz. Bazen uydu alıcısı kısmında bazense bağlantı girişinde problemler olabiliyor. Ayrıca televizyondan mı yoksa uydudan mı olduğunu test edebilmek için farklı bir uydu elinizde varsa o uydu ile tekrardan test edebilirsiniz. Ayrıca televizyonun HDMI 1, HDMI 2, AV 1 ve AV 2 bölmeleri bulunmaktadır. Bu bölmeleri tek tek deneyerek test edebilirsiniz.

Televizyonun görüntü ayarlarıyla da oynanmış olabilir. Bunu anlayabilmek için televizyonun ”Menü” tuşuna bastıktan sonra, resim veya görüntü ayarlarına girebilirsiniz. Eğer ”Menü” tuşuna tıklandığı zaman televizyon bir tepki verirse, görüntü ayarları bölümünden televizyonunuzun görüntüsünü eski hale getirebilirsiniz. 

Görüntü ve parlaklık ayarlarında da herhangi bir problem yoksa, televizyonun sinyalini kontrol etmeniz gerekmektedir. Çünkü sinyal problemi nedeniyle de görüntü gelmeyebiliyor. Test edebilmek için farklı bir kanala geçebilirsiniz. Yeterli sinyali bulana kadar kanal değiştirmeniz gerekebilir. Tek bir kanalda dahi görüntü alırsanız, televizyonunuzun görüntüsünde bir problem olmadığı anlaşılır.

Ek olarak belirtmek gerekir ki televizyonunuzda bir hasar varsa ilerlemiş olabilir. Ayrıca aşırı sıcak ya da elektrik dalgalanması sonucu da televizyonun görüntüsünde problem oluşabiliyor. Eğer herhangi bir hasar söz konusuysa, LG Televizyon servisi hizmeti almanız sizin için daha uygun olacaktır. Çünkü LG ledtv servisi çalışanları arızalara aşina olduğu için sorunsuz televizyonunuzu eski haline getirecektir.

Televizyonda LED Şerit Problemi 

Televizyonlarda led serit problemi,  görüntünün ekrana yansımasını LED şeritler gerçekleştirmektedir. LED şeritler birkaç sıra halinde olur ve hepsi görevini başarı ile yaptığında ekrana görüntü yansır. Eğer LED şeritlerin hepsinde bir arıza meydana gelirse ekran simsiyah olur. Eğer birkaç tanesinde arıza meydana gelirse televizyonun bir kısmı görüntü verirken bazı bölümleri görüntü vermez. Eğer LED şerit arızası alıyorsanız, LG  televizyon servisi hizmeti almanız önerilmektedir. Çünkü kendiniz televizyonu açarsanız daha farklı problemler de meydana gelebilir. Fakat LG plazma servisi personeli açtığında konuya daha hakim olur ve hatasız şekilde işleminizi gerçekleştirir.

Televizyonda Panel Sorunu

Televizyonlarda panel sorunu  zaman zaman panel sorunları meydana gelebilmektedir. Bu sorunun başlıca sebebi sıvı teması, televizyon ekranına darbe gelmesi ve yüksek ısı olarak bilinmektedir. Ayrıca televizyona sıkılan temizleyici maddeler de televizyon paneline zarar verebilmektedir. Televizyon panelleri oldukça karmaşık bir yapıdadır. Eğer panel kaynaklı bir arıza alıyorsanız, Yetkili LG servisine başvurmanız daha doğru olacaktır.

Görüntü Problemlerinde Ne Yapılmalı?

Görüntü problemlerinde ne yapılmalı Sorusu?Eğer televizyonunuzda görüntü problemleri varsa, ilk müdahale olarak fabrika ayarlarına geri dönüş yapabilirsiniz. Genellikle televizyonun yan ya da arka tarafında küçük bir iğne deliği boyutunda tuş bulunmaktadır. Bu iğne deliği televizyonun sıfırlanması için kullanılmaktadır. Eğer görüntü problemi düzelmiyorsa, iğne kalınlığında bir çubuk ile ya da iğne ile oraya ortalama 45 saniye basılı tutmanız gerekir. Bu sayede televizyonunuza reset atılmış olur. 

Ayrıca bazı televizyonlarda kumanda ile de sıfırlama işlemi gerçekleşebilmektedir. Sıfırlama işlemi yaptığınızda televizyon kendiliğinden kapanır ve tekrar açılır. Televizyonunuz fabrika ayarlarına döndükten sonra düzgün çalışıyor mu tekrardan kontrol edebilirsiniz. Eğer ayarlardan kaynaklı bir sorun olduysa, sıfırlama işlemi sonrası televizyonunuz standart şekilde çalışacaktır. 

Ek olarak televizyon güç tasarrufu modunda ise görüntü otomatik olarak kendini kapatır ve ses gelmeye devam eder. Eğer güç tasarrufu modunu devre dışı bırakırsanız problem çözülmüş olur.

Eğer yukarıdaki işlemleri sağladığınızda televizyonunuz hala bir tepki vermiyorsa, LG lcd televizyon servisi hizmetlerine başvurabilirsiniz. Çünkü durum daha ciddi olabilir ve LG ledtv servisi personellerinin müdahalesi gerekebilir.

Teknik Problemlerden Kaynalı Televizyon Hataları

Televizyonlar elektronik cihazlardır. Zaman zaman transistörleri, kapasitörleri, çeşitli kartları, sigortaları ve bazen diğer öğeleri hata verebilir. Eğer bu tip bir hata ile karşılaşıyorsanız sorunun çözülmesi için televizyonunuzun sökülmesi gerekir. Eğer doğaçlama yöntemler ile tamir etmeye kalkarsanız daha büyük arızalar meydana gelebilmektedir. Bu gibi durumlarda en etkili çözüm LG ledtv servisi hizmetlerinden faydalanmaktadır. Bunun için LG  televizyon servisini aramanız gerekmektedir. Akabinde Yetkili LG TELEVİZYON Servisi personelleri gelerek çağırdığınız yerde televizyonunuza müdahale edebilir. Eğer daha kapsamlı bir çalışma gerektiriyorsa tamirat işlemi için televizyonunuzu alabilirler.

Teknik Problemler Nasıl Anlaşılır?

Teknik problemler nasıl anlaşılır?Televizyonunuzda teknik bir problem olup olmadığını deneme yanılma yöntemi ile yapabilirsiniz. Bunu yapabilmek için öncelikle televizyonunuzun güç kablosunu kontrol etmeniz gerekmektedir. Eğer kabloda herhangi bir kesiklik veya hata yoksa test etmek için kontrol kalemi kullanabilirsiniz. Akabinde kabloda sorun yoksa, kumandanızı kontrol edebilirsiniz. Kumandanın tuşuna bastığınızda sinyal ışığı yanmıyorsa pilleri değiştirmeniz gerekmektedir. 

Eğer sinyal geliyorsa ve televizyon açılmıyorsa televizyonun ayarlarından kaynaklı olabilir. Bunun içinse televizyonunuzu sıfırlayabilirsiniz. Sıfırlama işlemini yukarıda da bahsetmiş olduğumuz gibi iğne yöntemi ile gerçekleştirebilirsiniz. Eğer sıfırladıktan sonra da televizyon bir tepki vermiyorsa, teknik problemlerden kaynaklı bir hata olduğu anlaşılır. Bu gibi durumda en etkili çözüm LG plazma servisi hizmetlerini aramanız olacaktır. Aksi taktirde siz müdahale ederseniz sorun ilerleyebilir.

LG TV Açılmaması ve LED Isığının Kırmızı Yanıp Sönmesi

Lg tv acılmaması ve led ısıgının kırmızı yanıp sönmesi? Bu sorunun kaynağı yazılımsal bir hatadan olabilir. Ayrıca işlemci hataları da bu şekilde uyarı vermektedir. Bu hataları önleyebilmek için şu yöntemi izleyebilirsiniz;

LG TV kablonuzu ilgili prizinden çıkarın ve 2 dakika bekleyin. Ardından tekrar kabloyu güç kaynağına takın. Ayrıca çoklu priz kullanıyorsanız, tekli priz kullanın. Eğer tekrardan taktığınızda tekrardan aynı uyarıyı alıyorsanız, Yetkili LG Servisi hizmetlerinden bilgi almanız sizin için daha doğru olacaktır. Çünkü yazılımsal hatalarda tekrardan müdahale gerekebilir. Bu gibi durumlarda uzman personellerden destek almak daha önemlidir.