Lg Darıca Servisi 0216 498 52 32

Lg Televizyon Servisi  – Ücretsiz Servis 7/24

LG televizyon servisi olarak baştan sona en etkili arıza çözümünü sunuyoruz. Arızanın nedenlerine odaklanarak doğru müdahaleleri yapan uzman bir ekibimiz bulunmaktadır.

Lg televizyon servisi beklediğiniz tamir işlemlerini en iyi şekilde gerçekleştirmeyi amaçlamaktadır. Ekibimiz tamir, bakım- onarım,  montaj gibi süreçlerden başarıyla çıkar. Bunu gerçekleştirecek bir alt yapıyla verdiğimiz hizmetler kısa sürede etkili bir sonuç sağlayacaktır.

Servis Garantili Lg Televizyon Servisi

Vermiş olduğumuz hizmetlerde bir sene servis garantisi sunuyoruz. Arıza tespitinin onarılmasını sağladıktan sonra bir senelik süre içinde aksamalar karşılanacaktır. Aynı gün servis imkanımızdan yararlanmak için birkaç adımda işlem yapabilirsiniz.  Canlı destek hattımız ve doğrudan iletişim kanallarımızı kullanmanızı beklemekteyiz.

Lg Televizyon Servisi
Lg Televizyon Servisi

Onarılan Parçalarda Faturalı Servis

TV onarım süreçlerinde yedek parça değişimi ve onarılan tüm bölümleri faturalandırıyoruz. Kurumsal firmaların da faydalanacağı ek çözümlerimiz isteğe göre uzun vadeli olarak kullanılabilir. Servis talebi oluşturmak için 7/24 lg televizyon servisi ile iletişime geçebilirsiniz.

Lg Televizyon Arızaları Çözümleri

Televizyonların genel olarak arıza göstermesinin nedenleri, markalara göre teknik açıdan değişebilmektedir. lg televizyonlarda arızalar bazı açılardan diğer TV markalarıyla aynı olabilirken sadece bu markada görülen sorunlar da vardır.  Her TV kullanıcısı bakımından değişebileceğinden meydana gelen sorunlarda da farklar görülebilir.

1-) LG TV Açılmıyor Sorunu Olası Çözümleri

Televizyonunuz açılmıyorsa ekranda görüntü aniden gidiyor ve TV kapanıyorsa yaygın neden güç kaynağı sorunudur. Tek neden bu olmamakla beraber güç kaynağı sorunu temel bir problemdir. Televizyonunuzdaki bazı parçalardaki aksamalar ve değişim gereksinimleri de güç kaynağını etkiliyor olabilir. Servisimize başvurarak kısa sürede sonuç alabilirsiniz.

2-) Lg TV Anakart Arızası Nasıl Anlaşılır | Çözümü Nedir?

Lg TV ana kart arızası olan televizyonlarda bunu anlamanın türlü göstergeleri vardır. Çözümün uzamaması adına ana kart sorunlarını bir an önce neticelendirmek gerekecektir.  Ana kart arızasında açılış esnasında bir miktar ışık görülürse hala çalışıyor anlamına gelir, ancak bir kısmı hasar görmüş olabilir. 

Televizyonun ana kartının bir an önce onarılması veya yedeğiyle değişmesi gerekir. Ekrana gelen görüntünün sorunsuz şekilde devamında lg televizyon servisi başvurusu yapmanız gerekir.

3-)  Lg Televizyon Ekranı Hiç Açılmıyor Sorunu

LG televizyon ekranı hiç açılmıyor sorunu için nedenlere göre türlü çözümler bulunmaktadır. En yaygın nedenlerden biri donanım hatasının olmasıdır. Televizyonunuzda güç kaynağı ve arka ışık sorunları, çevirici arızaları, matris gibi bölümlerin sorunları görülebilir.  

Televizyonunuz açılmıyorsa ilk başta yapmanız gereken kablo bölümü ve priz arızalarının olup olmadığına bakmaktır. Elektrik kaynağında sorun varsa televizyonunuz hiç güç almayacağından açılmayacaktır. 

Kablo bağlantılarında temas eksikliğine bağlı HDMI, anten gibi bölümler kontrol edilmektedir. İç kısımların çözümüne bakılacaktır. İç kısımlarındaki problemler ilk kontrollerde sorun yoksa tespit edilir. TV servisimize başvurarak daha ayrıntılı çözüm talep edebilirsiniz.

4-) LG Televizyonun Sesi Çıkmıyor Sorunu

LG televizyonunuzda görüntü varsa ama ses çıkmıyorsa kablo iletim sorunu olması muhtemeldir. Televizyon hoparlörü tamir işlemi için lg tv servis başvurularınızı beklemekteyiz.  Görüntü ile ses aynı anda çıkmıyorsa ama tv ışığı yanıyorsa ayrıca bir tamir aşaması gerekecektir.

5-)Kablo Yalıtımının Hasar Görmesi

En riskli durumlardan biri kablo yalıtımının hasar görmesidir. Kablolardaki hasarlı yalıtım nedeniyle görüntü ve ses bölümlerinde ciddi oranda hasar olabilir. Bazı durumlarda kısa devre, kullanıcının yaralanması gibi sonuçlar olmaması için hemen tamir gerekecektir. Kablo konektörü gevşek olmasına bağlı yaşanan bu sorun için mutlaka başvurularınızı yapmalısınız.

Lg Televizyon Servisi
Lg Televizyon Servisi

6-)Lg Tv Güç Kaynağının Arızalanması

LG TV güç kaynağında arızalanma olduğunda yedek parça değişimi taleplerinizi profesyonel biçimde karşılıyoruz.  Görüntünün karanlık olması veya devamlı seğirme durumu olduğunda güç kaynağındaki çözümleri sağlamaktayız.   Görüntünün durumuna göre aksamalardaki yansımaları da değerlendirerek doğru bir yönlendirme yapmaktayız. 

Güç kaynağı arızalarında ve kablo sorunlarında, doğrudan elektrikle alakalı bir durum olduğu için kendi başınıza tamir etmemelisiniz.  Temel kontroller haricinde televizyonunuzda bir sorun olduğunu düşünüyorsanız hemen firmamıza başvurmanız önerilir.

7-) Televizyonun Işığı Yanıyor Ama Çalışmıyor Sorunu

Televizyonunuz açık durumda görünüyorsa ama çalışmıyorsa, ekran ve ses yoksa elektrik prizi sorunu olabilir. Topraklama benzeri bir sorun olabileceğinden uzman görüşü gerekecektir. Elektrik bağlantısının ardından resetleme ile yeniden kontrol edilir.

😎 TV Kendi Kendine Açılıp Kapanıyor Sorunu

Bazı durumlarda TV kendi kendine açılıp kapanıyorsa güç ve bileşen kontrolleri yapılmalıdır. Dahili bir sorun olacağından ilgili birimlerimize başvurabilirsiniz.

Lg Tv Resetleme Yapılışı  

 LG televizyonunuzun yeniden başlatılması bazı ufak çaplı sorunların giderilmesini sağlayabilir.  Cihaz tercihlerine göre açma kapama esnasında sorun kendiliğinden çözülebilir. Televizyonunuzda açma kapama yaparak kontrollere göre lg tv servisi başvurularınızı yapabilirsiniz. Home- ayarlar- cihaz tercihleri- sıfırla ve fabrika verilerine sıfırla diyerek her şeyi sil bölümünü seçmelisiniz.

Televizyonu Bekleme Modundan Çıkarmak

LG televizyonunuzu bekleme durumundan çıkarabilmek için öncelikle home düğmesine basın ve ayarlar diyin. Ardından sistem ayarları, eko, boşa bekleme kısımlarında süreyi seçin.  Sorun çözülmediğinde firmamıza başvuru yapabilirsiniz.

LG Televizyon Kullanıcıları Arızalarla İlgili Ne Diyor?

Televizyon kullanıcılarından aldığımız yorumları tek markaya göre değerlendirmek çok sağlıklı olmayacaktır.  Televizyon markasını LG olarak seçmeniz arızalarla doğrudan alakalı değildir. Ancak bazı istisna durumlarda üretim hataları da olabilir.

Kullanıcılardan kaynaklanan arızalarda markayla ilgili bir durum olmayacaktır. Firmamız birçok markanın teknik çözümleri için çalışmalarını sürdürmektedir. Almanız gereken önlemler vs. konusunda da başvurularınızı yapabilirsiniz.  Markada yaygın görülen sorunlar konusunda markanın kendisiyle iletişime geçilmesi önerilir.

Lg Televizyon Yedek Parçaları

LG TV servisimizde yedek parçaları doğru bir şekilde kullanmaktayız. Yedek parça değişimi her zaman olmaması gereken bir durumdur ve ancak arıza olan bölüm işlevini yitirince değişim gerekir. Hassasiyetlerinizin bilincinde olarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Yedek parçalar arasında ana kart değişimi, televizyon ekran değişimi vs. gibi uygulamalarımız bulunmaktadır. Televizyon servisi yedek parça kullanımında detaylı bir şekilde bilgilendirme yapmaktayız.

Yedek Parçaların Kullanım Süresi Nedir?

TV içerisine veya ekranına yerleştirilen yedek parçaların kullanım süresi değişebilmektedir.  Her yedek parçanın özellikleri de farklı olacağından kullanım süresinde değişiklikler görülebilir. Yeni yedek parçaların özellikleri ve kalitesi değişebilmektedir. Orijinal yedek parçalar yan sanayi ürünlerine göre daha uzun süre dayanıklı olacaktır.

Lg Televizyon Arıza Tamir Fiyatları

LG televizyon arızalarının tamir fiyatları için servisimize başvuru yapabilirsiniz. Tespit ve onarım ardından tahmini verilen fiyatlandırmamız netleşecektir. Kategorilere göre tamir işlemlerinde değişiklikler olabilir. 

Tamir fiyatları yedek parçalı olduğunda daha çok bir sonuç olabilir. Basit çaplı tamirlerde ise ekonomik açıdan daha uygun sonuçlar bulabilirsiniz. Fiyatlandırmamız genel piyasadan etkilenmekte, güncel cihazlara göre yenilenmektedir. 

Yeni Bir Televizyon Almaya Karar Vermek

Yeni bir televizyon almadan önce tamir için çözüm arayışına girilmesi önerilir. Bazı arızalar yedek parçayla hızlı bir şekilde çözülebilmektedir. Yeni televizyon alacağınızda tamiri mümkün olmayan sorunlar olması gerekmektedir. Arıza dışındaki tercihlerinizde de karar tamamen sizin olacaktır.

LG teknik servisimizden televizyon seçerken dikkat edilmesi gerekenler hakkında bilgi talep edebilirsiniz. Yeni bir televizyonda iyi teknik alt yapıya dikkat edebilir, avantajları değerlendirebilirsiniz. Lg televizyon servisi  olarak her daim yanınızdayız.

Tıkla & Ara
arama butonu
Çağrı Merkezi
arama butonu
× Müşteri Hizmetleri